کردستانی‌ها کودکان سیل زده را تا مهر با مهربانی بدرقه می‌کنند

سنندج - ایرنا - کردستانی ها با طرح مهربانی در مهر در آستانه سال تحصیلی به یاری کودکان و دانش آموزان استان‌های سیل زده می‌شتابند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح برای تهیه نوشت افزار اسلامی - ایرانی و کتاب های کمک درسی برای کودکان و دانش آموزان در استان‌های سیل زده در آستانه آغاز سال تحصیلی اجرا می‌شود.

محمد عبدالملکی اضافه کرد: اجرای این طرح به دنبال برگزاری موفق پویش «بهار مهربانی» که با هدف کاهش آلام مردم به ویژه کودکان، کاهش آسیب‌های اجتماعی، پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان در مناطق سیل‌زده اجرا شد، صورت می‌گیرد.

وی افزود: این اقدام با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید در راستای اولویت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای امداد فرهنگی و تأمین نیازهای روانی کودکان و نوجوانان در مناطق سیل‌زده از ۲۰ تیر تا ۳۰ مرداد برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان تصریح کرد: طی این مدت کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه جمع آوری کمک های مردمی (شامل نوشت افزار اسلامی- ایرانی و کتاب های کمک درسی) فعالیت خواهند داشت.

عبدالملکی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در روند اجرایی طرح «مهربانی در مهر» اقلام جمع‌آوری شده پس از ساماندهی و تفکیک، تا تاریخ ۱۰ شهریور به انبار اداره کل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارسال می شود تا پس از ارزیابی‌های لازم به استان‌های سیل زده ارسال و در اختیار کودکان و دانش‌آموزان این مناطق قرار گیرد.

وی اضافه کرد: پس ازوقوع سیل در برخی استان‌های شمالی و غربی کشور که سبب تحمیل خسارات سنگینی به برخی هموطنان شد، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در مدت کوتاهی پس از این اتفاق، با فراخوان جمع‌آوری کمک‌های مردمی و اعزام کارکنان نهاد برای ارائه خدمات فرهنگ و امدادی در این مناطق، اقدام به اجرای پویش «بهار مهربانی» کرد.

عبدالملکی گفت: این طرح در ماه مبارک رمضان نیز با عنوان طرح «بهار مهربانی در بهار قرآن» که به توزیع عادلانه اقلام جمع‌آوری شده در کتابخانه های عمومی سراسر کشور و اجرای برنامه‌های فرهنگی با محوریت ماه مبارک رمضان اختصاص داشت، ادامه یافت.

نقالی، شاهنامه خوانی، بازی‌های بومی محلی، مسابقات تفریحی، پرواز بادبادک ها، قصه گویی با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی، برنامه های جهادی فرهنگی، قصه گویی، برنامه های مرتبط با ماه مبارک رمضان و برنامه ویژه روزه اولی ها، بخشی از برنامه‌های اجرا شده در این مناطق بود.

۷۳۴۹ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =