ورزشکاران هرمزگان باید درالمپیاد برتر ورزش کشور افتخارآفرین باشند

بندرعباس- ایرنا- امسال بیش از یکهزار ورزشکار هرمزگانی به دومین المپیاد برتر ورزش کشور اعزام می شوند که می طلبد هیات های ورزشی و دستگاه های متولی ورزش استان تمام تلاش خود را برای آمادگی کامل این ورزشکاران جهت افتخارآفرینی در این المپیاد بکارگیرند.

طبق برنامه اعلام شده وزارت ورزش و جوانان کشور دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور از ۱۵ مرداد تا ۱۵ شهریور با حضور ۳۴ هزار ورزشکار در ۹۶ رشته ورزشی در سراسر کشور برگزار می‌شود که از این تعداد بیش از هزار نفر مربوط به هرمزگان است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان روز یکشنبه در نشست هماهنگی دومین المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در بندرعباس گفت: ورزشکاران این استان با وجود سختی‌ها با توان فیزیکی و جسمی بالا می‌توانند افتخارآفرین باشند و بر سکوی قهرمانی بایستند.

عباس میرزاد روز افزود: المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور یک فرصت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان داشت: با توجه به بالا رفتن امکانات و تجهیزات ورزشی درسطح کشور به طبع باید به تعداد ورزشکاران افزوده شود و این وظیفه هیات‌ها ومتولیان ورزشی است که با تبلیغات مردم را به سوی ورزش بکشانند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان اظهارداشت: این استان با هزار و ۱۰۰ کیلومتر نوار ساحلی و۱۴ جزیره کوچک و بزرگ می‌تواند بر تارک ورزش کشور بدرخشد ولی مفغول مانده و باید تلاش شود تا این ظرفیت به فعل تبدیل شود.

میرزاد ادامه داد: جوانان هرمزگانی مستعد قهرمانی و جایگاه‌های رفیع در میدان‌های مختلف بویژه ورزش هستند.

اعزام هزار ورزشکار هرمزگانی به المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور

مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان نیز در این نشست گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده امسال بیش از هزار ورزشکار و مربی در رده سنی ۱۳ تا ۱۶ سال درقالب ۶۴ تیم و ۴۰ هیئت ورزشی به دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور اعزام می‌شود.

محمود رضا امیاری افزود: از این تعداد ۲۹ تیم ورزشی ویژه نوجوانان دختر و ۳۵ تیم ویژه پسران است.

وی بیان داشت: این رویداد ملی علاوه بر ایجاد فضای سالم رقابتی بین جوانان و نوجوانان، زمینه معرفی استعدادهای برتر ورزشی را نیز فراهم می‌کند.

مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان اظهارداشت: هیات‌های ورزشی استان، ورزشکاران با انگیزه و توانمند خود را شناسایی و با قدرت در این المپیاد استعدادیابی ورزشی کشور شرکت می‌کنند.

امیاری گفت: توسعه ورزش بهترین راهکار برای کاهش آسیب‌ها و افزایش نشاط اجتماعی است.

طبق برنامه اعلام شده دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور از ۱۵ مرداد تا ۱۵ شهریور با حضور ۳۴ هزار ورزشکار در ۹۶ رشته ورزشی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

«توسعه رویکرد عدالت محوری، توزیع متوازن منابع در استان‌ها، جذب و کشف و پرورش استعدادهای ورزشی سراسرکشور، بهره مندی حداکثری از ظرفیت‌های موجود استان‌ها، پشتوانه سازی، کمک و تقویت تیم‌های ملی، توسعه فرهنگ ورزش قهرمانی، رشد مدال آوری و حضور مقتدرانه در بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۲۲» از اهداف برگزاری این المپیاد ورزشی در کشور است.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =