۱۰ واحد مسکونی برای توانخواهان کاشانی ساخته می‌شود

کاشان- ایرنا- ۱۰ واحد مسکونی تا پایان سالجاری با کمک بهزیستی و نیکوکاران تکمیل و به توانخواهان زیر پوشش در شهرستان کاشان واگذار خواهد شد.

رییس اداره بهزیستی کاشان روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران کاشان بیان کرد: هزینه ساخت این واحدهای مسکونی با زیربنای بین ۷۵ تا ۹۵ مترمربع، در مجموع یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال است.

ام‌البنین متقی‌نژاد افزود: نزدیک به نیمی از مبلغ مورد نیاز، آورده متقاضی و سایر آن از سوی سازمان بهزیستی، خیرین مسکن‌ساز و بنیاد مستضعفان تامین خواهد شد.

سال گذشته نیز مجتمع مسکونی ۴۱ واحدی توانخواهان کاشان بر اساس تفاهم نامه‌ای بین انجمن خیرین مسکن‌ساز، بهزیستی، مسکن و شهرسازی، بنیادهای مستضعفان و مسکن برای خانواده های دارای ۲ توانخواه این شهرستان ساخته شده بود.

هم اکنون بیش از ۱۱ هزار نفر در شهرستان افزون بر ۳۶۵ هزار نفری کاشان از خدمت سازمان بهزیستی بهره‌مند هستند که نزدیک به پنچ هزار نفر آنها را توانخواهان تشکیل می‌دهند.

رییس اداره بهزیستی کاشان در مورد تلاش برای مناسب‌سازی محیط از سوی دستگاه‌های اجرایی این شهرستان نیز تشریح کرد: برای این امر شاخص‌های ورودی به اداره، سرویس‌های بهداشتی، آسانسور و رمپ‌های ورودی در نظر گرفته می‌شود.

وی اضافه کرد: بازدید از ۶۲ دستگاه صورت گرفته که ۲۱ مورد دارای ورودی مناسب، سه مورد سرویس بهداشتی ویژه توانخواهان، ۲۰ مورد رمپ‌های وردی و ۲۸ مورد هم بالابر داشتند.

متقی‌نژاد در ادامه فعالیت چهار مرکز شبانه‌روزی نگهداری سالمندان در این شهرستان را یادآور شد و گفت: مبلغ ۳۰ میلیارد ریال سالانه به طور میانگین برای آنها هزینه می‌شود.

وی افزود: در این راستا مردم نیکوکار و نوع‌دوست کاشان از ابتدای سال‌جاری تاکنون افزون بر ۵۸ میلیارد و ۷۰۶ میلیون ریال برای کمک به مددجویان زیر پوشش اداره بهزیستی شهرستان کاشان اهدا کردند.

رییس اداره بهزیستی کاشان بدون اشاره به میزان دقیق کمک‌های نقدی اظهار داشت: بیشتر کمک‌های جمع‌آوری شده شامل کالاهای اساسی و  به صورت غیرنقدی بوده است.

وی همچنین پرداخت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد به هشت نفر از معتادان بهبود یافته در سال‌جاری را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: سال گذشته نیز ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات با شرایط ویژه در اختیار ۳۴ نفر از معتادان بهبود یافته کاشان قرار گرفت.

یکهزار و ۵۴ توانخواه جسمی حرکتی، یکهزار و ۱۸۲ نفر توانخواه ذهنی، ۶۳۰ نفر ناشنوا، ۶۰۰ نفر نابینا و کم‌بینا، ۷۳۹ نفر بیماران اعصاب و روان مزمن، ۲۰۰ نفر سالمند توانخواه و ۱۲۴ نفر توانخواه ضایعه نخاعی از خدمات بهزیستی در شهرستان کاشان بهره می‌برند.

۲۵ تیرماه روز بهزیستی و تامین اجتماعی نامگذاری شده است.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =