۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۷
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83404765
۰ نفر
بیمه ورزشی در زنجان سیر صعودی دارد

زنجان - ایرنا - آمار ورزشکاران بیمه شده این استان سیر صعودی دارد و این نشان می دهد که فعالان عرصه ورزش زنجان به مزایای استفاده از کارت بیمه ورزشی در هنگام وقوع حوادث ورزشی، باور کرده اند.

معاون ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: آمار ورزشکاران زنجانی طی چهار ماه نخست امسال به تعداد ۲۶ هزار و ۷۳۳ نفر (۱۰ هزار و ۵۹۴ زن و ۱۶۱۳۹ مرد) است که امید می‌رود تا پایان سال از آمار سال ۹۷ که ۵۳ هزار و ۴۹۷ نفر بود بیشتر شود.

محمدعلی حمزه‌پور، با بیان اینکه آمار بیمه شدگان ورزش زنجان در سال ۹۷ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶، قریب ۱۰ درصد افزایش داشت، افزود: از مجموع ۵۳ هزار و ۴۹۷ نفر ورزشکار بیمه شده این استان ۳۲ هزار و ۶۰۹ نفر مرد و ۲۰ هزار و ۸۸۸ نفر مابقی نیز زن بودند.

وی تعداد هیأت‌های ورزشی فعال استان زنجان را ۵۰ هیأت برشمرد و اظهار داشت: ورزشکاران که در رشته‌های مختلف ورزشی فعال هستند به حتم به دور از آسیب‌های ورزشی احتمالی نیستند و به همین منظور لازم است برای دریافت خدمات درمانی توسط هیأت پزشکی ورزشی، در اخذ کارت بیمه ورزشی، سهل انگار نباشند.

قرار گرفتن زیر چتر حمایتی بیمه ورزشی برای ورزشکاران مهم و ضروری است

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز گفت: قرار گرفتن ورزشکاران زیر چتر حمایتی بیمه ورزشی امری بسیار مهم است و باید فعالان در عرصه ورزش نسبت به دریافت کارت بیمه ورزشی توجه جدی تری داشته باشند تا در صورت نیاز بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند.
علی خلیلی افزود: تعداد افراد تحت پوشش بیمه ورزشی این استان باید افزایش یابد و این نیازمند توجه هیأت‌های استانی و شهرستانی است و اگر ورزشکاران به شکل بهتری از مزیت‌های کارت بیمه ورزشی آگاه شوند به حتم از این امر مهم استقبال بیشتری خواهند کرد.

وی از فعالیت و عملکرد هیأت پزشکی ورزشی زنجان ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: این اداره کل آماده همکاری و تعامل بیشتر با هیأت پزشکی ورزشی استان زنجان می‌باشد و در حمایت از این هیأت از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نیست.
خلیلی با تاکید بر اینکه آموزش و آشنایی فعالان عرصه ورزش با اصول و قواعد تمرینات ورزشی، بسیار مهم است تا از این طریق میزان آسیب دیدگی‌های ناشی از امر ورزش به حداقل برسد، افزود: آموزش‌های ارائه شده از سوی هیأت پزشکی ورزشی، می‌تواند آسیب‌ها را به حداقل رسانده و در خصوص تغذیه و چگونگی آماده سازی ورزشکاران برای حضور در مسابقات نیز برنامه‌های کاملاً علمی ارایه دهد.

۶۰۸۴/ ۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =