۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۰
کد خبرنگار: 917
کد خبر: 83404753
۰ نفر
 ۱۶۰ نماینده از اقدام سپاه در توقیف کشتی انگلیسی حمایت کردند

تهران-ایرنا-بیش از ۱۶۰ نماینده مجلس از اقدام قاطع نیروی دریایی سپاه پاسداران در توقیف کشتی انگلیسی حمایت کردند و خواستار قاطعیت و قدرت برخورد در این موضوع شدند.

علیرضا رحیمی عضو هیأت رئیسه در ادامه جلسه علنی امروز-یکشنبه- مجلس شورای اسلامی، بیانیه بیش از ۱۶۰ نماینده مجلس را در حمایت از اقدام قاطع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرائت کرد.

در این بیانیه آمده است: در هفته‌های جاری تحرکاتی مشکوک از خرابکاری و انفجار در بعضی نفتکش‌ها رد منطقه تا توقیف غیرقانونی نفتکش ایرانی توسط پیر استعمار -دولت انگلستان- و در آخرین اقدام مشکوک نفتکش تحت پرچم و مالکیت انگلستان، ضوابط عبور از تنگه هرمز را زیر پا می‌گذارد.

در ادامه این بیانه می‌افزاید: به نظر می‌رسد مدعیان قدرت جهانی در تدارک ناامن نشان دادن آب‌های منطقه برای انتقال انرژی مورد نیاز جهان هستند؛ لذا هوشیاری و قاطعیت در برخورد با تخلفات در این حوزه را از وظایف ذاتی دولت محترم و حاکمیت می‌دانیم و از اقدام به جا و قاطع نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در توقیف کشتی متخلف انگلیسی حمایت می‌کنیم و درخواست می‌کنیم که در این مهم با قاطعیت و قدرت برخورد نماید.

نمایندگان در این بیانیه از دولت و رئیس جمهوری درخواست کردند موضوع اخذ عوارض از کشتی‌های عبوری از تنگه هرمز را در دستور کار قرار دهد.

عصر جمعه ۲۸ تیرماه یک فروند نفتکش انگلیسی با نام "stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به‌علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =