۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۷
کد خبرنگار: 1223
کد خبر: 83404751
۰ نفر

برچسب‌ها

تداوم خنکای نسبی هوای خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- رئیس مرکز تحقیقات هواشناسی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: با توجه به کاهش نسبی رطوبت هوا، مناطق مختلف استان تا پایان هفته جاری هوای نسبتا خنکی را تجربه خواهند کرد.

مهدی کمالی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پیش بینی افزایش یک تا سه درجه ای دمای هوای این استان در چند روز آینده، اظهار داشت: با این وجود با توجه به کاهش رطوبت و افت شرجی هوا، مردم استان هوای خنکی را احساس خواهند کرد.

وی افزود: همین افت رطوبت باعث شد تا علی رغم اینکه دمای هوای دیشب شهر بجنورد پایین تر از شب های قبل نبود، مردم استان احساس کنند که هوا خنک تر شده است.

کمالی خاطرنشان کرد: کمینه دمای هوای دیروز بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی ۳۵.۴ درجه سانتیگراد بود که به نسبت یک هفته اخیر که عمدتا بالای ۴۰ درجه بوده، کمترین دما را داشته است و امروز نیز دمای هوا نسبت به دیروز تغییری نخواهد کرد.

وی یادآور شد: در مابقی شهرستان های استان نیز روند کاهش رطوبت و خنک تر شدن هوا به همین شکل پیش بینی می شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی نیز گفت: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی پدیده غالب برای دو روز آینده استان وزش باد شدید در ساعات بعدازظهر با احتمال گردوخاک است.

هادی شیرازی افزود: برای امروز نیز گاهی افزایش ابر و در پاره ای نقاط به ویژه نیمه جنوبی استان احتمال رگبار و رعد و برق را خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که دمای هوای استان در روزهای آینده بین یک تا ۳ درجه افزایش می یابد ولی با توجه به کاهش رطوبت از حالت شرجی خارج شده و هوای خنک تری را خواهیم داشت.

در ۲۴ ساعت گذشته فاروج با کمینه دمای ۱۸ درجه سانتیگراد خنکترین و اسماعیل آباد اسفراین با بیشینه دمای ۳۵ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان بوده است.

کمینه دمای ۲۴ ساعت گذشته بجنورد ۲۲ و بیشینه دما ۳۵ درجه سانتیگراد بوده است.

ط/‏۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =