۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۹
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83404739
۰ نفر

برچسب‌ها

قراردادهای بیمه کشاورزی در خراسان جنوبی افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی خراسان جنوبی از افزایش قراردادهای بیمه کشاورزی در استان خبر داد و گفت: امسال سطح بیمه در حوزه منابع طبیعی ۱۴۰ درصد، باغی ۲۸ درصد، زراعی ۵۲ درصد و تنه درختان بیش از ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

جواد غنچه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال زراعی ۹۷ -۹۸ تعداد ۵۴ هزار قرارداد بیمه در استان منعقد شد که از این تعداد ۳۱ هزار و ۸۰۰ فقره بیمه نامه باغی، ۱۲ هزار فقره بیمه نامه دام و مابقی در سایر زیربخش ها بوده است.

وی بیان کرد: سال زراعی جاری یکهزار و ۶۰۰ هکتار تنه درخت، ۴۶۰ هزار دام، ۲۳ میلیون قطعه طیور، ۲۳ هزار هکتار باغ، ۱۹ هزار هکتار زراعت و ۵۲ هزار هکتار منابع طبیعی تاکنون بیمه شده است ضمن اینکه تا پایان سال زراعی ۲ ماه دیگر فرصت باقی است.

مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: امسال بیشترین عوامل خسارت‌زا به ترتیب مربوط به باران‌های بی‌موقع و مداوم با ۳۵ میلیارد ریال، سیل با ۲۰ میلیارد ریال و سرما و یخبندان با ۱۷ میلیارد ریال بوده که این خسارت‌ها نهایی شده است.

وی بیشترین سطوح بیمه‌ای را مربوط به بخش باغی عنوان کرد و گفت: امسال تاکنون بیش از سه هزار هکتار از باغات استان بیمه شده همچنین در پنج سال گذشته بیمه باغات روند رو به رشد داشته است.

غنچه ادامه داد: از نظر مبلغ غرامت نیز بیشترین پرداخت‌های خسارت در زمینه باغی و پارسال ۱۳۳ میلیارد ریال مربوط به این بخش بوده است.

وی گفت: سال زراعی ۹۶ - ۹۷ نیز ۵۳ هزار قرارداد بیمه کشاورزی در استان منعقد شد و غرامت‌های مربوط به کشاورزان و بهره‌برداران به صورت مرتب در حال پرداخت است.

مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی خراسان جنوبی افزود: از اواخر زمستان پارسال پرداخت غرامت‌ها در استان آغاز شده و می‌توان گفت غرامت معوق نداریم و در سال زراعی گذشته به میزان ۱۹۲ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی بیان کرد: پارسال از نظر شهرستانی بیشترین غرامت پرداختی با ۴۳ میلیارد ریال مربوط به قاینات، ۳۶ میلیارد ریال در سرایان و ۲۱ میلیارد ریال در بشرویه پرداخت شده است.

غنچه گفت: همچنین کمترین میزان غرامت‌ها مربوط به شهرستان‌های زیرکوه، خوسف و فردوس بوده که به دلیل پایین بودن سطوح بیمه ای در این شهرستان هاست.

وی بیان کرد: در سال زراعی جاری هنوز غرامت‌های باغ و زراعت به نتیجه نرسیده اما در دام و طیور ۹ میلیارد ریال غرامت محاسبه و تاکنون بیش از هفت میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =