تهدیدهای فضای مجازی بسته به شرایط فرهنگی هر جامعه در حال تغییر است

یاسوج - ایرنا- فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود تهدیدهای فضای مجازی در کشور گفت: تهدیدهای فضای مجازی بسته به شرایط فرهنگی هر کشوری هر روز در حال تغییر است.

سردار حمید خرمدل روز یکشنبه در اولین جلسه همایش تجلیل از فعالین فضای مجازی شهرستان کهگیلویه افزود: امروزه فضای مجازی گسترده و همه گیر شده و برخی آسیب های اجتماعی در جامعه ناشی از نپرداختن به تهدیدهای فضای مجازی است.

وی ادامه داد شرایط به گونه ای است که حتی حریم خصوصی افراد در فضای مجازی از امنیت زیادی برخوردار نیست و تهدیدهای این فضای گسترده به صورت آشکار در سطح جامعه در حال افزایش است.

خرمدل حجم بالای طلاق و از هم پاشیدگی بنیان خانوده ها را ناشی از بی توجهی به تهدیدهای فضای مجازی دانست و افزود: ورودی این گونه پرونده ها در دستگاه قضایی در مقایسه با برخی کشورها بیشتر است.

وی واقعیت های فضای مجازی را شامل شایعه سازی، تهمت، افترا، بازی با روح و روان مردم، ترویج نا امیدی و افزایش اسیب های اجتماعی دانست و بیان کرد: دشمن از پایین بودن سواد رسانه ای برخی مسئولان برای مقابله با تهدیدات فضای مجازی بیشترین استفاده را می کند.

فرمانده سپاه فتح نا امیدی مردم از شرایط کشور، تحقیر دستاوردهای نظام، تخریب مسولان نظام اسلام و تسخیر ذهن مردم با افکار منفی را از نقشه های شوم دشمن در فضای مجازی ذکر کرد.

وی اضافه کرد: بررسی ها نشان می دهد که حتی سازمان منافقین با بهره گیری از فضای مجازی از ترور فیزیکی به ترور فکری در جامعه روی آورده که تا حدودی نیز موفق بوده است.

خرمدل عنوان کرد: باید دفاع از شرف، دین و ناموس و ارزش های انقلاب درفضای مجازی فارغ از مسایل و دسته بندی های سیاسی در اولویت فعالیت مردم و مسئولان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: امروزه دشمنان به این نتیجه رسیده اند که در جنگ نظامی و اقتصادی با نظام اسلامی شکست خورده اند و از ترفند های فضای مجازی برای پیش برد اهداف خود به هر روش استفاده می کنند.

فرمانده سپاه فتح گفت: شرایط کنونی ایجاب می کند که تهاجم به ارزشهای غربی در فضای گسترده مجازی در دستور کار قرار گیرد چرا که دروغ گویی کشورهای غربی در حمایت از حقوق بشر و آزادی برای جوامع آشکار شده است.

فرمانده سپاه ناحیه کهگیلویه نیز در این همایش فضای مجازی را حربه ای علیه منافع کشور دانست و گفت: باید در این راستا همه مسئولان به حالت آماده باش باشند.

سید حمزه محقق زاده فضای مجازی را همانند تیغ جراحی مضر و موثر دانست و افزود: باید با هوشیاری و برنامه ریزی از این فضا در مسیر درست استفاده کرد.

اولین همایش تجلیل از فعالین فضای مجازی کهگیلویه با حضور فرمانده سپاه فتح استان، برخی از مدیران و فعالان فضای مجازی در حسینیه ثارالله دهدشت برگزار شد.

۷۵۳۱/‏۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =