درآمد موقوفات کردستان در راستای رفع مشکلات جامعه استفاده شود
آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: وقف یکی از کارهای ماندگاری است که می تواند در بسیاری از حوزه ها راهگشا باشد بنابراین باید از درآمد موقوفات موجود در زمینه رفع مشکلات جامعه بهره بیشتری برده شود.

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل اوقاف و امور خیریه کردستان اظهار داشت: تمام فعالیت ها و کارهای انسان در مسئولیت‌های مختلف در دنیا فقط یک آزمایش و امتحان الهی است.

وی افزود: همه ما مخصوصاً افرادی که در این دنیا مسئولیت‌هایی را می پذیرند باید از فرصتی که خداوند در اختیارشان قرار داده بهترین استفاده را ببرند و با اقداماتی که انجام می دهند نامی ماندگار از خود به یادگار بگذارند.

نماینده ولی فقیه در کردستان یادآور شد: وقف یکی از کارهای ماندگار برای انسان در دنیا و آخرت است که علاوه بر خود فرد، دیگران نیز از برکات آن منتفع می شوند و از جمله کارهای خیری است که می توان در جهت رفع و یا کاهش بسیاری از مسایل و مشکلات موجود در جامعه از آن بهره برد.

آیت الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: باید تلاش شود نیات واقفان را به سمت نیازهای روز جامعه هدایت کرد و از درآمد وقف های موجود نیز در جهت رفع مشکلات و مسائل مردم استفاده کرد.

وی با بیان اینکه استان کردستان در حوزه موقوفات ظرفیت و پتانسیل بالایی دارد از مدیران و متولیان امر خواست وقف‌های موجود در این استان را به خوبی مدیریت کرده و رفع نیازهای محرومان از این محل را مورد توجه قرار دهند.

در این آیین از خدمات حجت الاسلام مصطفی نوروزی تقدیر و حجت الاسلام محمد کاروند به عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه کردستان معرفی شد.

۷۳۴۸/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =