۱۱۰ میلیارد ریال به شهرداری‌ها و دهیاری‌های دشتی پرداخت شد

بوشهر- ایرنا - ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار از محل ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دشتی واریز شد.

فرماندار دشتی روز یکشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دشتی گفت: یکی از اقدامات بسیار خوب دولت تدبیر و امید تامین اعتبار از محل ارزش افزوده برای توسعه و عمران شهرها و روستاها بوده که باعث حمایت ویژه از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها شده است.

عبدالله نادری افزود: پارسال ۳۹۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها دهیاری‌های شهرستان واریز شد و با این اعتبار ده ها پروژه عمرانی در شهرهای خورموج، کاکی، شنبه و بادوله و دهیاری‌ها و مناطق عشایری دشتی اجرا شد.

نادری اضافه کرد: در دو ماهه اول سال جاری نیز مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و مناطق عشایری شهرستان واریز شده است.

وی به وضعیت اشتغال و مشکلات واحدهای تولیدی در شهرستان اشاره کرد و افزود: امروز مهمترین وظیفه همه مدیران دستگاه‌های اجرایی رفع موانع و مشکلات واحد های تولیدی و ایجاد اشتغال برای جوانان است و مدیران باید موانع سرمایه‌گذاری در شهرستان را بردارند.

وی اظهار داشت: برای حمایت از کارگران زحمت کش شهرستان و با پیگیری‌های به عمل آمده ۳۰۰ نفر سهمیه بیمه کارگری به این شهرستان اختصاص یافته که باعث بهبود وضعیت رفاهی کارگران خواهد شد.

نادری اضافه کرد: برای تامین نیروی انسانی واحد های تولیدی و اشتغال زایی جوانان در یکسال گذشته ۳۴۰۰ نفر از جوانان شهرستان دشتی ومناطق همجوار در دوره های مهارت فنی وحرفه ای شرکت کرده و مهارت‌های لازم فرا گرفته اند.

امام جمعه خورموج گفت: دشتی یکی از شهرستان های موفق در زمینه برگزاری نماز جماعت در بیشتر مساجد و استقرار روحانی در روستاها بوده است.

حجت السلام عبدالحسین مصلح افزود: با اقدامات انجام شده هم اکنون در بیشتر روستاهای شهرستان روحانی مستقر شده است که باعث توسعه فعالیت های دینی، فرهنگی و حل مشکلات اجتماعی مردم شده است.

مصلح به سالگرد اقامه اولین نماز جمعه در کشور در پنجم مرداد سال ۱۳۵۸ اشاره کرد و افزود: امسال برای برگزاری چهلمین سالگرد برگزاری نماز جمعه در کشور برنامه‌های فرهنگی خوبی در سطح شهرستان برگزار خواهد شد.

مصلح اضافه کرد: یکی از برنامه فرهنگی امسال تبیین ضرورت و اهمیت نماز جمعه در سطح کشور و تشویق و ترغیب مردم بویژه جوانان برای شرکت در نماز جمعه است.

مصلح بیان کرد: امروز سه مدرسه علمیه و سه دانشگاه در شهرستان دشتی فعالیت دارند و با برقرای تعامل بسیار خوب بین حوزه و دانشگاه و آموزش و پرورش شاهد آثار و برکات بسیار خوبی در سطح شهرستان هستیم.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

۷۲۰۶/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =