پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد زیر نظر وزارت علوم انجام خواهد شد

تهران- ایرنا- سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزیر علوم در جلسه امروز فراکسیون به نقل از غلامی گفت: از این به بعد سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد زیر نظر وزارت علوم انجام خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، فاطمه سعیدی در تشریح نشست امروز- یکشنبه- فراکسیون امید مجلس با حضور منصور غلامی وزیر علوم، اظهار داشت: در این جلسه منصور غلامی گزارشی از وضعیت آموزش عالی و تلاش‌ها برای توسعه و گسترش آموزش عالی ارائه داد.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: غلامی در این جلسه تاکید کرد که از این به بعد سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد زیر نظر وزارت علوم انجام خواهد شد.

سعیدی همچنین با اشاره به سخنان نمایندگان در این جلسه افزود: نمایندگان سوالات و دغدغه‌های خود در سه حوزه آموزشی، رفاهی و صنفی، فرهنگی و سیاسی و مشکلات دانشگاه‌های حوزه‌های انتخابیه شأن که زیر نظر وزارت علوم هستند را مطرح کردند.

سعیدی ادامه داد: همچنین نمایندگان مشکلات خوابگاه‌ها، سلف دانشجویان، نشریات دانشجویی، هیأت‌های علمی دانشگاه‌ها، استفاده از خانم‌ها در هیأت علمی، انتخاب معاون و رئیس دانشگاه خانم را مطرح کردند که آقای غلامی قول دادند این موارد را پیگیری کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه وزارت علوم آمار پایینی در انتخاب خانم‌ها در مدیریت‌ها دارد که امروز این انتقادات از طرف نمایندگان مطرح و مقرر شد آقای غلامی پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام دهد.

سعیدی همچنین با اشاره به وضعیت دانشجویانی که مشکلاتی برای ادامه تحصیل داشته اند، اظهار داشت: در گزارشی که آقای غلامی ارائه داد تلاش‌ها برای رفع مشکلات این دانشجویان از طرف وزارت علوم انجام شده است و اکثریت این دانشجویان مشکلاتشان رفع شده است و مانعی برای ادامه تحصیل شأن وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =