۱۷ میلیارد ریال برای نوسازی بیمارستان مهاباد هزینه شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: ۱۷ میلیارد ریال برای نوسازی تاسیسات و تجهیز بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان هزینه شده است.

امیر بهزاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال بازدید معاون درمان وزیر بهداشت در اواخر سال گذشته از این بیمارستان و اطلاع یافتن از مشکلات تاسیساتی این بیمارستان با پیگیری‌های نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی استان، اعتبار مورد نیاز برای نوسازی تامین شد.

وی ادامه داد: این تغییرات از محل اعتبار هتلینگ بیمارستانی شامل خرید چهار دستگاه دیگ بخار و ۲ دستگاه آسانسور بیماربر و نفربر برای این بیمارستان بوده که هم‌اکنون مراحل تعویض و نصب آنها در حال انجام است.

وی اضافه کرد: چهار دستگاه دیگ بخار با ظرفیت ۱.۵ تن بر ساعت حرارت جهت تامین سیستم گرمایشی بیمارستان از طریق مناقصه توسط پیمانکار مربوطه با هشت میلیارد ریال هزینه خریداری شده و در حال حاضر در حال نصب است.

وی بیان کرد: سیستم گرمایشی بیمارستان با توجه به قدمت بالای دیگ‌های بخار و از کارافتادگی دستگاه‌ها در طول سال‌های گذشته مشکلات زیادی را برای تامین سیستم گرمایشی این بیمارستان به وجود آورده بود که با بهره‌برداری از دیگ‌های بخار جدید، مشکل سیستم گرمایشی بیمارستان به طور کامل رفع می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد همچنین از راه اندازی ۲ دستگاه آسانسور خبر داد و اظهار داشت: بیش از هفت میلیارد ریال برای خرید این دستگاه‌ها هزینه شده است که هم‌اکنون به بهره برداری رسیده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد یکی از بیمارستان های قدیمی آذربایجان‌غربی است که هم‌اکنون با چند برابر ظرفیت خود و با ۳۰۱ تخت فعال به شهروندان خدمات درمانی و پزشکی ارایه می‌کند.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای یک بیمارستان، ۶۷ خانه بهداشت روستایی، ۱۸ مرکز سلامت روستایی و شهری، ۱۱ پایگاه سلامت و بیش از ۲۰۰ مطب خصوصی دارای پروانه فعالیت است.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =