خرازی: آزادی فلسطین از آرمان های بزرگ جمهوری اسلامی است

تهران-ایرنا- رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در دیدار با معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بر تداوم حمایت ایران از فلسطین تاکید کرد و گفت: آزادی فلسطین و قدس شریف از آرمان های بزرگ جمهوری اسلامی است.

«کمال خرازی» صبح یکشنبه با «صالح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در دفتر شورای راهبردی روابط خارجی دیدار و گفت و گو کرد.
وزیر پیشین امور خارجه در این دیدار با اشاره به اینکه آزادی فلسطین و قدس شریف از آرمان ها بزرگ جمهوری اسلامی است، افزود: ایران از ابتدای انقلاب «سعی بلیغ» در حمایت از مبارزان فلسطین داشته است.
العاروری هم ضمن قدردانی از مواضع عملی ایران در موضوع فلسطین ابراز امیدواری کرد: همکاری برادرانه ایران و فلسطین تا زمان آزاد سازی قدس ادامه داشته باشد.
وی همچنین با اشاره به تحریم های غرب علیه ایران گفت: امیدوارم این تحریم ها هرچه زودتر رفع شود.

به گزارش ایرنا، هیات بلندپایه جنبش حماس به نمایندگی از «اسماعیل هنیه» رهبر این جنبش روز شنبه -۲۹ تیرماه- وارد تهران شد. این هیات به ریاست العاروری قرار است با مقامات و مسئولان ایرانی دیدار و گفت وگو کند. در همین زمینه مرکز اطلاع رسانی فلسطین نوشت: این سفر در شرایط منطقه‌ای حساسی صورت می‌گیرد و هنیه رهبر حماس آن را سفری مهم خوانده و گفته است که منتظر نتایج مهمی از این سفر هستیم.

العاروری را در این سفر موسی ابومرزوق و حسام بدران از اعضای دفتر سیاسی حماس و ماهر صلاح مسئول منطقه خارج این جنبش و برخی دیگر از اعضا همراهی می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =