برنامه‌های معاونت آموزشی وزارت علوم با اصلاحاتی ادامه می‌یابد

تهران – ایرنا – معاون آموزشی جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر بخواهم هنرمندی زیادی از خود به خرج بدهم فعالیت‌ها و برنامه‌های قبلی معاونت آموزشی را ادامه خواهم داد و ممکن است در روش‌ها و مکانیزم‌های اجرایی آن به دلیل تجربه‌ای که در اختیار دارم اصلاحاتی انجام دهم.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، علی خاکی صدیق امروز یکشنبه در مراسم معارفه خود در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار کرد: بسیاری از دستاوردهایی که امروزه نظام به آن افتخار می کند، مدیون فعالیت های آموزش عالی کشور است. هر کسی که عضوی از خانواده آموزش عالی است سهمی از این افتخارات را دارد.
وی افزود: به عنوان رئیس سابق دانشگاه که حدود ۱۰ سال مدیریت داشتم باید بگویم در این پنج سال و هشت ماه اخیر، همکاران در ستاد وزارت علوم تلاش مخلصانه برای اصلاح امور داشتند.
خاکی صدیق با بیان اینکه جای شریعتی نیاسر آمدن، سخت است، تاکید کرد: معاون سابق آموزشی وزارت علوم فرد پرکاری بود و این ترس وجود دارد که چطور جای خالی او را باید پر کرد.
معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه فعالیت های انجام شده در دوره معاونت شریعتی نیاسر، قابل تحسین است، اظهار داشت: در این مدت که اقدامات انجام شده معاونت آموزشی را مرور می کردم، به این نتیجه رسیدم برنامه ای نیست که الان قصد شروع آن را داشته باشم؛ چرا که تمام کارهای مفید و اصولی صورت گرفته و معاون سابق آموزشی، بنیانگذار آن بود.
رئیس سابق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، گفت: موضوعاتی نظیر ارتقاء کیفی و ساماندهی آموزش عالی به عنوان کلید واژه‌های مهم این عرصه از موضوعات مهم آموزش عالی به شمار می‌رود و همه ما به اجرای این امور معتقد هستیم.
وی افزود: در حال حاضر برای اجرای این امور در معاونت آموزش عالی برنامه‌هایی تدوین و فعالیت‌هایی انجام شده است؛ با توجه به مخاطبان گسترده آموزش عالی، این حوزه چالش‌های دارد که با پیگیری‌های معاون سابق آموزشی رفع شده و ما این مسیر را طی خواهیم کرد.

خاکی صدیق در پایان اظهاراتش از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به خاطر پیشنهاد این سمت به وی، تشکر کرد.

علی خاکی صدیق پیش از این رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی بود که با استعفای مجتبی شریعتی نیاسر به وزارت علوم، آمد. در مراسم تودیع شریعتی نیاسر و معارفه خاکی صدیق امروز در وزارت علوم برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =