تهران بیشترین میزان زمین‌خواری را در بین استان‌ها دارد

اردبیل- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن گفت: براساس ارزیابی‌های انجام شده، بیشترین موارد زمین‌خواری در کشور مربوط به استان تهران می‌شود، هر چند روند زمین‌خواری در سال‌های اخیر کنترل شده است.

سرهنگ جواد خردمند روز یکشنبه در جلسه حفاظت از راضی تحت پوشش اداره کل راه و شهرسازی اردبیل افزود: مقابله و جلوگیری از زمین‌خواری در استان تهران و دیگر شهرستان‌ها جدی شده و تنها در هفته گذشته ۱۰ هکتار از اراضی ملی دماوند رفع تصرف شد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت اراضی باغی در دماوند نامطلوب بوده و بسیاری از درختان از سوی سودجویان تخریب و ویلا سازی شده است، بیان کرد: عزم جدی برای جلوگیری از تخریب باغ‌های این شهرستان صورت گرفته و با کمک نیروهای این یگان اجازه تعدی به اراضی ملی داده نمی‌شود.

او افزود: دولت جلوگیری از زمین‌خواری را در نقاط مختلف در دستور کار قرار داده و با مساعدت نیروهای انتظامی و دادگستری در بسیاری از مناطق از تصرف اراضی ملی جلوگیری شده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: مشارکت مردمی برای جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی افزایش یافته بطوریکه ۱۰ هزار گزارش مردمی در ارتباط با تخریب اراضی به یگان حفاظت گزارش شده است.

خردمند راه‌اندازی شعبه ویژه زمین‌خواری در دادگستری شهرستان‌ها را ضروری دانست و افزود: در شهرستان‌هایی که زمین‌خواری در آنها بیشتر شده باید شعبه ویژه زمین‌خواری ایجاد شود.

وی اظهار داشت: شعبه ویژه در ایلام و کردستان ایجاد شده و در سایر استان‌ها هم در صورت افزایش پرونده زمین‌خواری این شعبه ایجاد خواهد شد و لی در اردبیل نیازی به این کار نیست.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن بیان کرد: اردبیل یکی از استان‌های موفق در جلوگیری از زمین‌خواری است و امید می‌رود جلوگیری از تخریب اراضی ملی بیش از گذشته تحقق یابد.

خردمند رفع تصرف ۱۸۰ هکتار از اراضی ملی استان اردبیل را مورد اشاره قرار داد و گفت: ارزش ریالی این زمین‌ها ۵۲۶ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

۷۱۱۰/‏۶۰۱۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =