اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای برق و آب روستایی فومن

رشت - ایرنا - فرماندار فومن از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای حوزه برق و ۱۰ میلیارد تومان برای حوزه آب روستایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا محمود قاسم نژاد در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان فومن اظهار داشت: با پیگیری نماینده مجلس این میزان اعتبار اختصاص یافته ضمن آنکه ۱۰ میلیارد تومان نیز در اختیار نماینده قرار دارد که می توان از این اعتبار در زمینه هایی که در شهرستان عقب ماندگی وجود دارد، بهره گرفت.
وی به اعتبارات اختصاص یافته در زمینه ورزش نیز اشاره کرد و افزود: علاوه بر ورزشگاه انقلاب، احداث چمن مصنوعی ورزشگاه آزاد فومن از سال گذشته آغاز شده و خوشبختانه درحال انجام است همچنین دز حوزه تامین اقلام ورزشی اقدامات مثبتی صورت گرفته و بسیاری از مجوز های دیگر برای شهرستان اخذ شده و به گونه ای عمل می شود که عقب ماندگی جبران گردد.
فرماندار فومن با تاکید بر اینکه در توزیع اعتبارات به گونه ای عمل می شود که شاخص توسعه ای شهرستان نسبت به استان عقب ماندگی معناداری پیدا نکند، تصریح کرد: در حوزه هایی که عقب ماندگی بیشتری وجود دارد اعتبارات بیشتری اختصاص می یابد.
قاسم نژاد از افزایش حداقل پنج درصدی شاخص آبرسانی روستایی در شهرستان فومن خبر داد و گفت: با اعتباراتی که اختصاص یافته و پروژه های اجرایی شده شاخص آب روستایی به ۶۵ درصد رسیده و در بودجه امسال نیز ۱۰ درصد اعتبارات به حوزه آب روستایی اختصاص یافته است.
وی اعتبارات عمرانی سال جاری شهرستان را در مجموع ۲۰ میلیارد و ۴۱۴ میلیون تومان اعلام کرد که نسبت به سال گذشته از افزایش حدود ۲۰ درصدی برخوردار است و ادامه داد: پنج میلیارد و ۲۰۹ میلیون تومان از محل استانی، دو میلیارد و ۲۶۸ میلیون تومان از محل سه درصد نفت و گاز و همچنین ۱۲ میلیارد و ۹۳۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از محل جز ۱۴ مجموع اعتبارات عمرانی را تشکیل می دهند.
فرماندار شهرستان فومن بر ضرورت بازنگری در طرح هادی روستاهایی که بالای ۱۰ سال از ابلاغ آنها گذشته، تاکید کرد و گفت: طی این ۱۰ سال کاربری برخی اراضی تغییر کرده که مشکلاتی را نیز به وجود آورده بنابراین در این زمینه نیز بودجه ای اختصاص یافته است.

وی همچنین با اشاره به اختصاص بودجه مناسب در زمینه شهری گفت: هم اکنون شهرداری دو شهر ماسوله و فومن با سرپرست اداره می شود که ضرورت دارد شورا هرچه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف مدیریت شهری اقدام کند.
قاسم نژاد از احداث اولین پارک بانوان در شهر فومن نیز خبر داد و گفت: برای این پروژه نیز اعتبار اختصاص یافته ضمن آنکه ۱۰۰ درصد اعتبارات پایش تصویری شهر فومن اختصاص یافته و اجرای پایش تصویری منجر به افزایش امنیت و بهبود وضعیت ترافیکی شهر می شود.

شهرستان فومن با دو بخش مرکزی و سردارجنگل، سه شهر فومن، ماسوله و ماکلوان، شش دهستان رودپیش، لولمان، آلیان، گشت، سردار جنگل و گوراب پس در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

۷۲۹۴/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =