۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 1379
کد خبر: 83404659
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۴۸۶ سفر از پایانه مسافری ساوه انجام شد

ساوه - ایرنا - رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ساوه گفت: سه هزار و ۴۸۶ فقره سفر در نخستین ماه تابستان امسال توسط ناوگان مسافری مستقر در پایانه های این شهرستان انجام شد.

«ابراهیم مردانی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با انجام این تعداد از سفرها، ۳۹ هزار و ۱۱۲ مسافر با استفاده از ظرفیت سه شرکت اتوبوسرانی، ۶ شرکت مینی بوسرانی و چهار شرکت مسافربری سواری به مقاصد مورد نظر مسافرت کردند.

وی مقصد بیشتر اتوبوس‌های پایانه مسافربری ساوه را تهران، قم، خرم آباد، گیلان، اراک و کرمانشاه و مقصد عمده مینی‌بوس‌های پایانه را تهران، قم و اطراف شهرستان و تاکسی‌ها را تهران، قم و اراک اعلام کرد.
وی در مورد حوزه عملکرد شرکت‌های حمل و نقل کالای برون‌شهری شهرستان ساوه گفت: در این شهرستان ۲۷ شرکت در حوزه حمل و نقل کالا فعالیت می کنند که در این ماه افزون بر ۲۱ هزار و ۲۰۹ فقره بارنامه صادر شده است.
مردانی اضافه کرد: در بخش ایمنی و ترافیک ناوگان حمل و نقل نیز ۲۰ پروانه عبور نیز صادر شده است.

وی، در خصوص سایر اقدامات انجام شده بیان کرد: شانه‌سازی، رفع افتادگی شانه راه و اصلاح شیب شیروانی در محورهای شهرستان، شانه‌سازی و رگلاژ شانه خاکی به طول ۶ کیلومتر، خاکریزی به مقدار یک هزار متر مکعب و هشت کیلومتر رگلاژ با گریدر و تسطیح با تراشه آسفالت به مقدار ۱۲۰ تن در محورهای قدیم ساوه - تهران و همدان و محور روستای لالائین انجام شد.

وی ادامه داد: عملیات خاکریزی برای شیب شیروانی به مقدار ۶ هزار مترمکعب در محور ساوه - همدان از جمله اقدامات انجام شده در این بازه زمانی بوده است.
به گفته مردانی، ۱۰ کیلومتر از راه های روستایی در محورهای بندنقین و محور قلعک نیز در این مدت تسطیح و تیغ زنی شد و ۵۴ کیلومتر از حریم راه در محورهای آزاد راه ساوه - تهران و جاده قدیم ساوه - تهران از نخاله پاکسازی و آبیاری ۱۰ کیلومتر از درختان حاشیه راه آزاد راه ساوه - تهران نیز انجام شد.

مردانی تصریح کرد: لکه‌گیری آسفالت سرد و گرم در سطح حوزه استحفاظی ساوه به مقدار ۳۰ تن و نصب ۶۹ عدد تابلوی انتظامی در محور قدیم ساوه - تهران، همدان و سلفچگان و نیز نصب علائم سرپلی، تابلو کبوتری و علائم ایمنی استوانه‌ای در سر دماغه پل قره‌چای و تقاطع سه راهی آوه و پل محور جلایر به تعداد ۱۳۸ عدد از دیگر اقدامات انجام شده به شمار می‌رود.
وی گفت: نصب حفاظ ایمنی به تعداد ۲۹ شاخه گاردریل، تعویض گاردریل‌های آسیب دیده در محور ساوه - تهران، بهسازی ۳۷ عدد تیر روشنایی در محورهای آزاد راه ساوه - تهران و ساوه - سلفچگان و محور قدیم ساوه - همدان، حمل یک هزار و ۲۰۰ تن تراشه آسفالت از محور قدیم ساوه - تهران و لکه‌گیری روکش آسفالت در این مسیر به میزان پنج کیلومتر توسط راهداران شهرستان ساوه در تیرماه ۹۸ انجام شد.
رئیس اداره راهداری ساوه، هدایت آب‌های سطحی و بسترسازی مسیر روستایی قیز قلعه با مصالح بتنی، تراشه‌برداری ۲۰۰ متر مکعب و حذف نقاط حادثه خیز در کیلومتر ۲۷ محور قدیم ساوه - همدان و کیلومتر ۹ محور جلایر را از دیگر اقدامات انجام شده توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ساوه عنوان کرد.

وی در خصوص عملیات نگهداری و حفظ حریم راه‌های شهرستان ساوه بیان کرد: قلع و قمع و رفع تجاوز از حریم راه محور ساوه - یولاق و قلعک ناشی از حفاری و لوله‌گذاری غیرمجاز، رفع تجاوز به حریم محور ساوه - یل آباد در این مدت انجام شد.
به گفته مردانی، گشت روزانه راهداری در ۲ شیفت، تمام محورهای مواصلاتی بخش مرکزی شهرستان ساوه را کنترل کرده و وضعیت موجود جاده در سامانه گزارش روزانه گشت راهداری و برنامه‌ریزی را ثبت می کند.

شهرستان ساوه دارای ۱۴۷ کیلومتر آزادراه، ۴۰ کیلومتر بزرگراه، ۱۰۰ کیلومتر راه اصلی و افزون بر ۶۰۰ کیلومتر راه فرعی و روستایی است.

۶۵۳۹/ ‏۹۹۲۱/‏۳۰۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =