۱۰ میلیارد ریال برای استاندارد سازی ورزشگاه تختی تربت حیدریه تخصیص یافت

تربت حیدریه- ایرنا- رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه از تخصیص ۱۰ میلیارد ریال برای استاندارد سازی و نوسازی ورزشگاه تختی این شهرستان خبر داد.

سید حمیدرضا امینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز عملیات نوسازی این ورزشگاه ۶۰ ساله از اسفند ماه سال گذشته افزود: در مرحله نخست اجرای این طرح، برداشت چمن فرسوده ورزشگاه، آزمایش خاک و استاندارد سازی پیست دو و میدانی در دستور کار است.

وی با بیان اینکه ساخت جایگاه ورزشگاه نیز در حال انجام است اظهار داشت: در مرحله دوم این طرح نیز که از روز گذشته آغاز شده، عملیات خاکبرداری زمین، زهکشی، راه اندازی سامانه آبیاری مکانیزه و کاشت چمن انجام خواهد شد.

وی گفت: نوسازی سکوهای ورزشگاه، ترمیم پیست دو و میدانی و استاندارد سازی زمین با توجه به اختلاف سطح در دو ضلع شمالی و جنوبی ورزشگاه نیز از جمله اقداماتی است که در بخش سوم این طرح عملیاتی خواهد شد.

امینی ابراز امیدواری کرد با ادامه این روند، ورزشگاه تختی تربت حیدریه با تغییرات انجام شده تا پایان سال جاری قابل بهره برداری شود.

وی با بیان اینکه توسعه زیرساختها و اجرای طرحهای عمرانی ورزشی نیازمند نگاه ویژه مسئولان و حمایت خیران است، افزود: بخشی از اعتبار مورد نیاز برای استاندارد سازی ورزشگاه تختی تربت حیدریه از محل اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مشارکت فرمانداری تربت حیدریه و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، شهرداری، اداره راه و شهرسازی و حمایت خیران ورزشی تامین شده است.

بیش از ۱۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب ۴۰ هیات ورزشی در تربت حیدریه مشغول فعالیت هستند.

شمار بیمه شدگان ورزشی این شهرستان نیز چهار هزار و ۶۷۰ نفر است و ۳۲ باشگاه ورزشی در تربت حیدریه فعالیت دارند که از این تعداد، هفت باشگاه مربوط به بانوان، ۲ باشگاه ویژه مردان و بقیه به صورت مشترک فعالیت می کنند.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

۷۰۷۹/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =