مزارع سبزی و صیفی روانسر به صورت مستمر پایش می شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری روانسر گفت: مزارع سبزی و صیفی این شهرستان توسط کارشناسان جهادکشاورزی و شبکه بهداشت و درمان به صورت مداوم و مستمر پایش می شود.

پژمان امجدیان روز یکشنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان روانسر افزود: پایش این مزارع با هدف بهداشتی و سالم بودن محصولات انجام می شود و در این راستا با خاطیان برخورد جدی خواهد شد.

وی ادامه داد: مطابق برنامه کشوری، پایش باقیمانده سموم محصولات کشاورزی پر مصرف از جمله خیار، در فواصل زمانی تعریف شده مورد آزمایش قرار می گیرند و نتایج آن به سازمان غذا و دارو ارسال می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری روانسر اضافه کرد: براساس گزارش های مردمی یکی از مزارع خیار این شهرستان آلوده به سموم شیمایی اعلام شد که با نمونه گیری سموم کادمیوم، سرب و نیترات محصولات این مزرعه، نتایج آن از سوی آزمایشگاه کنترل غذا و دارو مطلوب اعلام شد.

امجدیان یادآور شد: کشاورزانی که از بیش از حدمجاز از سموم کشاورزی و یا از آب فاضلاب برای آبیاری استفاده می کنند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد تا برخوردهای قانونی با آنان صورت بگیرد.

وی افزود: همه مسئولان مربوطه باید با جدیت برای ارتقای سلامت در شهرستان تلاش کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری روانسر با اشاره به وجود سگ‌های ولگرد به عنوان عامل انتقال برخی بیماری‌ها به انسان تصریح کرد: وجود سگ‌های ولگرد در شهرها و مناطق روستایی علاوه بر مشکلات و مسائل بهداشتی موجب رعب و وحشت بین شهروندان شده است که ضرورت دارد چاره اندیشی شود.

امجدیان ادامه داد: مقابله با بیماری خونریزی دهنده تب کریمه کنگو یکی از اولویت های بهداشتی شهرستان که باید ضمن کنترل و نظارت بر کشتار دام و ورود و خروج دام، اداره دامپزشکی اقدام های پیشگیرانه را با جدیت انجام دهد.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه واقع شده است.

۸۰۶۶/۷۴۵۵