همگان به توخالی بودن خودفروختگان مسیحی نما واقفند

تهران- ایرنا- نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای در واکنش به شایعه پراکنی‌های اخیر در حوزه عدم توجه به کلیساها در ایران تاکید کرد: مدعیان دروغین حقوق بشر و خودفروختگان مسیحی نما، با کوبیدن بر طبل‌های توخالی و تشکیل کمپین‌هایی در فضای مجازی باعث ایجاد شبهاتی شدند که صد البته همگان به توخالی بودن اخبارشان و کذب بودن آن پی بردند.

به گزارش خانه ملت، یوناتن بت کلیا امروز- یکشنبه- با صدور بیانیه‌ای تحت عنوان «پاسخ به شایعه پراکن‌های خودفروخته علی الخصوص محبت نیوز جیره خوار صهیونیسم» به شایعه سازی‌های اخیر نسبت به صلیب کلیسای انجیلی تبریز واکنش نشان داد.

در بیانیه نماینده آشوریان در مجلس آمده است: ایران عزیز ما در جهان پرآشوب امروزی یکی از چهره‌های درخشان صلح و امنیت جهانی و یکی از حامیان حقوق بشر به شمار می‌آید. آشوریان که با قدمتی بیش از ۳۰۰۰ سال در ایران زندگی می‌کنند بنا به اعتقاد ما آشوریان در مدت کمی اجدادمان جهت ترویج مسیحیت به مغولستان، ترکمنستان، چین و جزایر اقیانوس کبیر نفوذ کرده و در قلب آسیای صغیر کلیسای شرق آشوری را تأسیس کردند که کوشش آنان امروز مورد تعجب تاریخ دانان مذهبی است.

بت کلیا در این بیانیه اظهار داشت: کشور ایران همواره گهواره زبان و مذهب و کلیسای ما بوده است. کلیسای ما در ایران رشد و عظمت پیدا کرده و به نام کلیسای پارسی خوانده شد. و به اعلاترین درجات ارتقا پیدا کرد، با جرأت می‌توانم بگویم باز هم توسعه و ازدیاد و عظمت خواهیم یافت مدل زندگی ما مسیحیان در کشور باستانی ایران در هیچیک از کشورهای جهان دیده نشده است.

این بیانیه می‌افزاید: این امر پیرو عهدنامه‌های حضرت محمد (ص) و حضرت علی (ع) در ۱۴۰۰ سال پیش که با نصرانیان (آشوریان) منعقد شده و در آن عهدنامه بر مسلمانان تکلیف شده که مسیحیان را از هر گزندی مصون بدارند. در این حال گروه‌های سیاسی مخالف دولت ایران اقداماتی انجام داده‌اند که اصول همزیستی تاریخی ما را دچار اشکال کرده است. برخی نظرات حکایت از این دارد که این گروه‌ها به دنبال بحران اقلیت‌ها در ایران هستند.

نماینده آشوریان در مجلس اضافه کرد: گروه‌هایی که مسیحیت صهیونیسم را تبلیغ می‌کنند همواره در تلاش و کوشش هستند تا چهره‌ای غیر واقعی از ایران عزیز ارائه کنند و علیرغم اینکه آموزه مسیحیت استوار بر راستگویی است اینان جز دروغ چیزی برای انتشار ندارند. همانطور که همه واقفیم این مبشرین مسیحی‌نمای صهیونیستی هجمه ای علیه نظام را در دستور کار دارند و تلاش می‌کنند حملات انتقادی علیه نخبگان و روحانیون مسیحی ساکن کشور ایران داشته باشند و به هر نحو ممکن تصویری نادرست را بزرگ نمایی کرده و منتشر کنند.

بت کلیا در این بیانیه افزود: گروه‌های تبشیری ای که با تفکری خاص در حال رشد و فعالیت هستند مورد قبول هیچیک از مسیحیان راستین نیست، چرا که مسیحیت در پی نفاق و تفرقه افکنی نمی‌باشد بلکه آموزه‌های عیسی مسیح بر پایه عشق و محبت بوده و در هیچ جای کتاب مقدس دورویی و نفاق جای ندارد. این مسیحی نماها جایی در مسیحیت ندارند و فقط خواستار خودنمایی هستند که صد البته کار به جایی نخواهند برد.

وی در این بیانیه خاطرنشان کرد: ما مسیحیان ایرانی با افتخار به ایرانی بودن با یک اتحاد و همبستگی، اعتماد و آرامش مثال زدنی در کنار سایر هموطنان خود زندگی می‌کنیم. جامعه آشوری ایران اعلام می‌دارد که آشوری‌ها در غم‌ها، شادی‌ها و در ترقی و پیشرفت ایران همیشه سهیم و شریک بوده و سازمان‌های مختلف آشوری با وجود کمی جمعیت از یک قدرت قابل توجه ملی و بین المللی برخوردار است و منافع خود را در ایران به صورت جدی دنبال می‌کند.

نماینده آشوریان در مجلس بیان کرد: در ایران به غیر از مسلمانان سه اقلیت مذهبی یعنی مسیحی، کلیمی و زرتشتی زندگی می‌کنند. این سه اقلیت مذهبی با هم در زمین‌های فرهنگی و ورزشی همکاری نزدیک دارند. برگزاری جشنواره‌های ورزشی جام اتحاد و جام دوستی که از استقبال بی نظیر زن و مرد، پیر و جوان و کودک این اقلیت‌ها روبه رو است و سالی دو بار این جشنواره‌ها برگزار می‌شود. آشوریان قرن‌های متمادی در ارومیه زندگی کرده و در حال حاضر بیش از ۹۰ کلیسا در روستاهای این شهر داشته که به انجام فرایض مذهبی خود می‌پردازند. قدیمی ترین کلیسای جهان به نام کلیسای ننه مریم نیز در این شهر است کلیسایی که در قرن اول مسیحیت بنا نهاده شده است.

بت کلیا در این بیانیه تصریح می‌کند: جدای از این ۹۰ کلیسا ۶ کلیسا در تهران به برپایی آئین‌ها واعیاد مذهبی همت کرده و انجمن‌های این کلیساها با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی باعث جلب رضایت مردم خود شده‌اند. علاوه بر کلیساهای مختلف آشوریان، کلیساهای دیگری نیز در تهران فعال هستند که دو کلیسا متعلق به ارتدکس‌های یونانی و روس، چندین کلیسا متعلق به کاتولیک‌های واتیکان و چند کلیسا به پروتستان‌ها، علاوه بر این کلیساهایی در همدان، کرمانشاه، قزوین، سلماس، شاهین شهر، کرج و اهواز فعال هستند.

وی در این بیانه اظهار داشت: موضوعی که متأسفانه اخیراً مستمسک قرار گرفت، صلیب کلیسای انجیلی تبریز بود. کلیسایی که متعلق به پروتستان‌ها بوده ولی اینک به سبب کم شدن جمعیت مسیحی در آن منطقه، گهگاهی برای مراسم عشاء ربانی توسط کلیسای کاتولیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابر گزارش خلیفه گری ارامنه تبریز که در همان محل مستقر است به دلیل پوسیدگی دچار مشکل شده بود و پس از تعمیر بر سرجایگاه خود قرار داده شده است.

نماینده آشوریان در مجلس افزود: متأسفانه در این خصوص فرافکنی‌های ناشایستی از سوی مدعیان دروغین حقوق بشر و خودفروختگان مسیحی نما، که فقط به فکر منافع شخصی خود هستند مشاهده شد و با کوبیدن بر طبل‌های توخالی و تشکیل کمپین‌هایی در فضای مجازی باعث ایجاد شبهاتی شدند که صد البته همگان به توخالی بودن اخبارشان و کذب بودن آن پی بردند.

بت کلیا در ادامه در این بیانیه خاطرنشان کرد: کشور ایران همواره در تلاش بوده که کلیساهای مسیحیان ایران را حفظ و حراست کند و چندین کلیسا را نیز ثبت میراث فرهنگی کرده و تعداد زیادی مرمت و بازسازی شده‌اند و برخی نیز در حال اجرای پروژه مرمت هستند. چگونه ممکن است کشوری که با اهتمام و کوشش سعی در حفظ و نگاهداری بناهای تاریخی دارد چنین حرکتی را داشته باشد؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =