امشب آخرین مهلت انتخاب رشته دکتری تخصصی پزشکی

تهران- ایرنا- پذیرفته شدگان در آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی تنها تا پایان امشب یکشنبه ۳۰ تیر ماه برای انتخاب رشته مهلت دارند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی برای انتخاب رشته باید به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir مراجعه کنند.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، ظرفیت رشته‌های مختلف در دوره‌های تخصصی و پژوهشی در ۶۴ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت، ۲ رشته دندانپزشکی و ۱۳ رشته داروسازی یک هزار و ۴۰۶ نفر است.

همچنین ظرفیت دکتری پژوهشی در این دوره ۳۷۴ نفر اعلام شد. در مجموع ظرفیت دکتری تخصصی گروه پزشکی سال ۹۸ تعداد یک هزار و ۷۸۰ نفر است.

از تعداد یک هزار و ۴۰۶ نفر ظرفیت اعلامی این دوره، ۸۳۴ نفر به ظرفیت گروه علوم پایه پزشکی به صورت عادی و ۳۱۵ نفر به صورت شهریه پرداز اختصاص یافت.

همچنین در گروه داروسازی ۲۴۰ نفر و در گروه دندانپزشکی نیز ۱۷ نفر به صورت ظرفیت عادی و شهریه پرداز جذب می شوند.

براساس این اطلاعیه، داوطلبان باید تا ۳۱ شهریور ماه ۹۸ فارغ التحصیل شوند. بنابراین کسانی که بعد از این تاریخ فارغ التحصیل می شوند به دلیل مجاز نبودن برای شرکت در آزمون از تکمیل فرم انتخاب رشته - محل خودداری کنند.

برگزاری مصاحبه در مرداد ماه

شیوه پذیرش در مقطع دکتری تخصصی ۵۰ درصد آزمون کتبی، ۲۰ درصد سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و ۳۰ درصد مصاحبه علمی است.

شیوه پذیرش در مقطع دکتری پژوهشی نیز ۳۰ درصد آزمون کتبی، ۲۰ درصد سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، ۳۰ درصد مصاحبه علمی و ۲۰ درصد تهیه طرح واره است.

آزمون مرحله دوم (مصاحبه) از تاریخ ۱۹ مرداد تا هفتم شهریور ۹۸ توسط دانشگاه های علوم پزشکی در ۱۰ منطقه آمایشی و ۳۸ مراکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می شود.

آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در ۶۴ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت، ۲ رشته دندانپزشکی و ۱۳ رشته داروسازی در روزهای پنج شنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خردادماه ۹۸ با حضور بیش از ۶ هزار داوطلب برگزار شد.

نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در هفته آخر شهریور منتشر می‌شود.

ثبت نام سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد پزشکی آغاز شد

متقاضیان سهمیه استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون در آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ٩٨ برای ثبت سهمیه تا ۳۱ تیرماه فرصت دارند.

بر اساس اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، آن عده از متقاضیان سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون که هنگام ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام نکرده اند، می تواند تا ۳۱ تیرماه نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کنند.

این گروه از افراد باید ابتدا گزینه ب را انتخاب و پس از ثبت نهایی و دریافت کد رهگیری از طریقه گزینه الف نسبت به ثبت نام استعداد درخشان اقدام کنند. این افراد هنگام انتخاب رشته محل باید هزینه ثبت نام را پرداخت کنند.

همچنین، تمامی افراد متقاضی استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون باید از تاریخ یکم تا ۱۷ مردادماه ۹۸ برای ثبت نام در دانشگاه و معرفی به مرکز سنجش آموزش به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنند.

این گروه باید انتخاب رشته محل را نیز همزمان با سایر داوطلبان عادی در روزها ۱۹ تا ۲۲ مرداد انجام دهند. (هر گونه تغییر در زمان های اعلام شده از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی اطلاع رسانی می شود.)

تغییر سهمیه استعداد درخشان پس از معرفی دانشگاه و ثبت در سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی امکان پذیر نیست.

آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ با حضور ۷۰ هزار و ۹۴ داوطلب در ۱۱ مجموعه و ۴۲ رشته در نوبت صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۷ و ۲۸ تیرماه ۹۸ در ۳۰ شهر کشور برگزار شد.

دفترچه پرسش آزمون علوم آزمایشگاهی منتشر شد

دفترچه پرسش های آزمون دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد.

داوطلبان در صورت اعتراض می توانند همراه با منبع پرسش، اعتراض خود را به صورت اینترنتی ارسال کنند.

در اعلام نتایج این آزمون، افراد مجاز به تعداد دو برابر ظرفیت پذیرش معرفی و پس از اعلام ظرفیت به آزمون مرحله دوم (مصاحبه) دعوت می شوند.

آزمون ورودی دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ پنجشنبه ۲۷ تیرماه ۹۸ به روش الکترونیک (رایانه‌ای) در ساختمان مرکز سنجش آموزش پزشکی در تهران برگزار شد.

نتایج اولیه آزمون ورودی دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ نیمه اول مرداد ماه اعلام می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =