صندوق رفاه بودجه کافی برای تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی ندارد

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بودجه صندوق رفاه برای تعمیر و تجهیز ساختمان خوابگاه‌های دانشجویی کفایت نمی‌کند و از ردیف بودجه تعمیر و تجهیزات دانشگاه‌ها برای این کار استفاده می‌شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، «منصور غلامی» روز یکشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه‌ها برنامه‌های زیادی در همه بخش ها اعم از سراهای دانشجوی در تابستان دارند که البته انجام این برنامه ها به هزینه زیادی نیاز دارد.
وی تصریح کرد: در خصوص اختصاص اعتبارات تعمیر و نگهداری خوابگاه‌ها و ساختمان‌های دانشگاه‌ها در فصل تابستان ابراز نگرانی کرد.

به گفته غلامی اغلب دانشگاه‌های بزرگ کشور سابقه و پیشینه ساخت طولانی دارند بنابراین لازم است در حوزه تعمیر و تجهیز فضاهای فیزیکی اقداماتی انجام دهند.

وزیر علوم ادامه داد: چند سالی است که صندوق رفاه دانشجویان کمک های زیادی برای تعمیر و ارتقاء سراهای دانشجوی انجام داده و گزارش کاملی دریافت کرده ایم.

به گفته غلامی سال گذشته تخصیص بودجه و اعتبار تعمیر و تجهیز خوابگاه‌ها تاخیر داشت و این تخصیص ها تا پایان سال ۹۷ با مشکلاتی مواجه شد.
وزیر علوم گفت: امسال نگران هستیم در تابستان نتوانیم منابع تجهیز خوابگاه ها را تامین کنیم و امید است بتوانیم حداقل برنامه های در دست اجرا را انجام دهیم.
غلامی اظهار داشت: انتظار می‌رود بودجه تعمیر و تجهیزات خوابگاه‌ها در سال جاری به موقع تخصیص یابد اما دانشگاه‌ها برنامه‌های خود را اجرایی خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =