تعلل دانشجویان، سهم جوایز تحصیلی خراسان شمالی را برباد می‎دهد

بجنورد- ایرنا- رئیس بنیاد نخبگان خراسان شمالی گفت: تعلل دانشجویان در نام‌نویسی برای دریافت جوایز تحصیلی در سامانه سینا، موجب کاهش سهمیه این استان از جوایز تحصیلی می شود.

دکتر محمود بخشی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: دریافت جوایز بنیاد نخبگان بر اساس آیین نامه به متقاضیانی تعلق می گیرد که واجد شرایط بوده و در مهلت مقرر در سامانه آن نام نویسی کرده باشند.

وی اظهار داشت: در بین استان های سه گانه خراسان و نیز گلستان، شمار دانشجویان خراسان شمالی که از این جوایز تحصیلی بهره مند می شوند بیشتر است و پارسال از بین ۲۰۰ دانشجویی که در کشور موفق به دریافت این جوایز شدند ۶ نفر از خراسان شمالی بودند.

وی با بیان اینکه شرایط دانشجویان ما در ۲ مرحله مورد سنجش قرار می گیرد، افزود: دانشجویان خراسان شمالی با دانشجویان دانشگاه هایی مانند صنعتی شریف مقایسه می شوند و کسب این جوایز تحصیلی نشان دهنده وضعیت علمی استان است.

بخشی اظهار داشت: ثبت نام داوطلبان دریافت جوایز تحصیلی از تیرماه آغاز شده و تا پنجم مردادماه ادامه دارد، اما تعداد ثبت نام دانشجویان مستعد با وجود پیامک هایی که برای آنان ارسال کرده ایم و اطلاع رسانی که انجام شده، کم است.

وی افزود: دانشجویان معمولا ثبت نام را به آخرین لحظات موکول می کنند و همین ترافیک بالا موجب می شود که سامانه برای ثبت نام مختل شده و عده ای از ثبت نام باز بمانند.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که اکنون ۱۵۳ نخبه در بنیاد نخبگان آن عضویت دارند.

اکنون در این استان بیش از ۴۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، آزاد و سایر مراکز آموزش عالی تحصیل می‌کنند.

ب/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =