۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۰
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83404620
۰ نفر

برچسب‌ها

گزارشی فنی از حادثه آتش سوزی میدان حسن آباد ارائه شود

تهران- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر از شهرداری تهران خواست که گزارش فنی در خصوص حادثه حریق میدان حسن آباد تهیه و در صحن شورا ارائه شود.

به گزارش ایرنا احمد مسجدجامعی روز یکشنبه در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورا با اشاره به حادثه حریق میدان حسن آباد اظهارداشت: توجه افکار عمومی نسبت به خاطره جمعی در شهر تهران اتفاق بسیار ارزشمندی است.
وی با بیان اینکه سوالاتی در خصوص این حادثه مطرح شده است، عنوان کرد: در حالی که دیوار به دیوار این بنا یک ایستگاه بزرگ آتش نشانی است، آتش نشانی از این حادثه دیر مطلع شد.
وی گفت: انتظار می رفت سریع تر نیروهای آتش نشانی به محل اعزام شوند.
مسجدجامعی عنوان کرد: زمانی که این اتفاق افتاد، دلایل ایجاد این حادثه، اینکه در کنار این بنای تاریخی آتش نشانی وجود دارد اما این ساختمان به سیستم اعلام حریق مجهز نیست، باید مشخص شود.
عضو شورای تهران گفت: اینکه شهردار تهران در جریان بازدید از میدان حسن آباد دستور بازسازی سریعتر این بنا را داد، جای تشکر دارد.
وی گفت: معاون رئیس جمهور نیز امروز از این بنا بازدید می کند.
وی در توضیح قدمت تاریخی میدان حسن آباد افزود: این بنا تنها بنایی است که به سبک رنسانس ایتالیا در ایران ساخته شده و بسیار محکم است.
وی گفت: اکنون گنبد آهنین بر اثر آتش آب شده اما هنوز این بنای ۹۰-۸۰ ساله پابرجاست.
مسجدجامعی با بیان اینکه بازسازی این بنا به جداره ها خلاصه نشود، گفت: قبرستان مهمی در تهران که مشروطه خواهان در آن دفن شده بودند، در این مکان وجود داشته که برای از بین بردن آن کاربری جدیدی تعریف کرده اند.
وی گفت: بارها نام میدان حسن آباد بارها تغییر کرده و اکنون باید از این ظرفیت های تاریخی استفاده کنیم و یکی از طبقات این بنا را به موزه میدان تبدیل کنیم.
وی عنوان کرد: ظرفیت های جدیدی در احیای این میدان باید پیش بینی شود و تنها به بازسازی جداره ها خلاصه نشود.
تهرام/۷۲۴۴//‌۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =