طرح پایش ارتباطات روستایی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار فارس اجرایی می شود

‌ شیراز- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس گفت: طرح پایش ارتباطات روستایی در تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان اجرا می شود.

‌مهرداد سهرابی، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در فاز نخست اجرای این طرح، از مجموع افزون بر ۲ هزار و ۱۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، یک هزار و ۱۳ روستا پایش خواهند شد.

وی ادامه داد: این طرح هم اینک با مشارکت هشت تیم کارشناسی به همراه تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری در ۶ محور ارتباطی استان به مرکزیت شهرستان های شیراز، آباده، فسا، جهرم، کازرون و لارستان در حال انجام است و تاکنون حدود ۱۰۰ روستا پایش شده اند.

او اظهار داشت: در این طرح، کارشناسان با استفاده از تجهیزات اندازه گیری، وضعیت ارتباطات تلفن ثابت و سیار، اینترنت پرسرعت و رومینگ اپراتور اول، اپراتور دوم و اپراتور های وب را پایش می کنند و ضمن اندازه گیری کیفیت و کمیت صدا و دیتا، نتایج را برای تحلیل و برنامه ریزی و رفع مشکلات ارتباطی روستاها در اختیار مرکز استان قرار می دهند.

سهرابی افزود: این طرح با هدف بروزرسانی وضعیت ارتباطی روستاهای بالای ۲۰ خانوار مناطق روستایی در حال انجام است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس بیانکرد: امیدواریم که با تامین تجهیزات و امکانات لازم برای تجهیز تیم های کارشناسی جدید بتوانیم طرح پایش ارتباطات روستایی را ظرف کمتر از ۲ ماه آتی در استان به سرانجام برسانیم.

۶۱۲۲ /‏۱۸۷۶‬

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها