۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۳
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83404581
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۸۰ هکتار از اراضی ملی استان اردبیل رفع تصرف شد

اردبیل - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ۱۸۰ هکتار اراضی ملی این استان از ابتدای سال ۹۶ تاکنون رفع تصرف شده است.

به گزارش ایرنا، ‏فرهاد احدی روز یکشنبه در جلسه حفاظت از اراضی تحت پوشش اداره کل راه و شهرسازی اردبیل ارزش ریالی این زمین ها را ۵۲۶ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای جلوگیری از تصرف اراضی اقدام جدی در استان صورت گرفته است.

وی به رفع تصرف ۳۸ هکتار اراضی پارس آباد از زمین‌خواران اشاره کرد و بیان کرد: زمین‌خواران ۶۰ مغازه در مساحت ۳۸ هکتار از اراضی دولتی این شهرستان را تصرف کرده بودند که با تلاش و فعالیت نیروهای یگان حفاظت قلع و قمع شد.

احدی بیان کرد: قرار است اقدامات پیشگیرانه و مقابله با تصرف اراضی بیت‌المال با مشارکت همگانی صورت گیرد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل حفاظت از اراضی دولتی را وظیفه همگانی دانست و گفت: تلاش می‌کنیم در جلب و جذب مشارکت و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از اراضی دولتی اهتمام جدی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۶ هزار هکتار اراضی تحت حفاظت و صیانت یگان راه و شهرسازی است، افزود: زمین‌خواری در این استان کنترل شده است.

احدی با بیان اینکه شهروندان نباید در حاشیه شهرها به ساخت و ساز اقدام کنند، افزود: یگان حفاظت راه و شهرسازی استان اردبیل وظیفه دارد از ساخت و سازها در محدوده ۱۰ کیلومتری شهرها و بخش‌ها جلوگیری کند.

۷۱۱۰/‏۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =