۳۲ درصد جمعیت شهری سمنان در بافت فرسوده زندگی می‌کنند

سمنان- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: ۳۲ درصد از جمعیت شهری استان معادل ۱۷۸ هزار نفر در بافت فرسوده سکونت دارند.

حسین دهقان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده در سمنان وجود دارد و از مجموع ۲۰ شهر این استان ۱۷ شهر دارای بافت فرسوده است.

وی خاطر نشان کرد: در سال های گذشته با اجرای طرح بدنه سازی، نوسازی شبکه های آب و فاضلاب شهری و ساخت بوستان برای احیای بافت های فرسوده در نقاط مختلف شهری استان اقدام شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان ادامه داد: سال ۹۸ در کنار توجه به رفع مشکلات زیرساختی، رونق ساخت و ساز در بافت فرسوده شهرهای سمنان در اولویت قرار دارد و با همکاری دستگاه های اجرایی استان برای اجرای این طرح تلاش می شود.

دهقان تصریح کرد: ساخت مسکن امید در بافت های فرسوده شهرهای سمنان و مهدیشهر در دست اقدام است و اجرای این طرح در مرکز استان در مرحله دریافت مجوز قرار دارد.

وی اضافه کرد: قرار بود دستگاه های اجرایی زمین های بدون استفاده خود را در مناطق فرسوده برای ساخت مسکن امید در اختیار اداره کل راه و شهرسازی قرار دهند که تاکنون این طرح اجرایی نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: ساخت مسکن امید در زمین های این اداره کل، بعد از دریافت مجوز و روند اداری، در بافت های فرسوده سمنان انجام می شود.

براساس آمار اداره کل راه و شهرسازی استان، شهر سمنان ۵۰۰ هکتار، شاهرود ۴۳۰ هکتار، دامغان ۳۸۵ هکتار، گرمسار ۲۲۵ هکتار، شهمیرزاد ۱۴۰ هکتار، مهدیشهر ۱۱۰ هکتار، آرادان ۱۰۰ هکتار، ایوانکی ۹۸ هکتار، مجن ۹۰ هکتار، سرخه ۶۰ هکتار، بسطام ۶۰ هکتار، کلاته‌خیج ۴۰ هکتار، درجزین ۳۵ هکتار، بیارجمند ۲۰ هکتار و امیریه ۱۰ هکتار بافت فرسوده دارند.

۷۳۳۹/‏۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط