امر به معروف و نهی از منکر در کاهش آسیب های اجتماعی اثرگذار است

کرج - ایرنا - مدیر کل تبلیغات اسلامی البرز در دیدار با طلبه مجروح آمر این استان گفت: امر به معروف و نهی از منکر، نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام مهدی ولایی حق روز یکشنبه در دیدار با حجت‌الاسلام امیر دهقان حسن زاده، طلبه آمر به معروف که سه روز پیش توسط تعدای از اراذل و اوباش در شهرستان ملارد استان تهران مجروح شده بود، افزود: خداوند متعال رسالت تبلیغ را در دوران غیبت بر عهده انسان های مومن و صالح قرار داده است و هرگونه سختی و مشقت در این راه از اجر و پاداش بسیار زیادی نزد خداوند متعال برخوردار خواهد بود.

وی اظهار داشت: امروز دنیا به عزت و اقتدار جمهوری اسلامی به خوبی پی برده است و ابرقدرت های عالم جرأت تعرض به یک وجب از خاک کشور اسلامی ما را ندارند به همین منظور سعی می‌کنند با ترویج بی بند و باری اخلاقی در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای باورها و عقاید جوانان را آماج حملات خود قرار دهند و بعضی از جوانان هم خواسته یا ناخواسته مرتکب چنین هنجار شکنی های در جامعه می شوند.

ولایی برحق ضمن تأکید بر پیگیری این اقدامات هنجار شکن توسط نیروی انتظامی استان و دستگاه های امنیتی، گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهمترین فریضه های الهی است که هم قرآن کریم و نبی اکرم (ص) و تمام انبیاء الهی (ع) بر انجام آن تأکیدات فراوانی کرده اند.

این مسئول فرهنگی در البرز، گفت: تمامی دستگاه ها و متولیان امر فرهنگ در کشور لازم است که این فریضه الهی را در صدر برنامه فرهنگی خود قرار داده و برنامه ریزی های لازم و اصولی برای پیاده کردن این فریضه را فراهم کنند.

حجت الاسلام حسن زاده از طلاب حوزه عملیه امام رضا (ع) نیمه شب پنجشنبه ۲۷ تیرماه که با رفتارهای نامتعارف چند پسر و دختر که حالت عادی نداشتند، مواجه شد و تلاش کرد تا با تذکر لسانی آنها را متوجه اشتباهشان کند که مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

۶۱۵۶/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =