۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۳
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83404557
۰ نفر

برچسب‌ها

ایجاد دفتر کنسولگری عراق در ایلام ضرورت دارد

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام گفت: با توجه به حجم مسافر و تردد زوار از مرز مهران و نیز وجود بیشترین اتباع عراقی در این استان استقرار کنسولگری عراق در ایلام یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری در دیدار با مدیرکل امور مهاجرین سفارت عراق در تهران اظهار داشت: موقعیت ویژه استان ایلام در مسیر تردد زائران، پل ارتباطی ویژه ای بین دو ملت ایران و عراق است که به تسهیل در ارتباطات دو کشور کمک می کند.

وی افزود: علاوه بر جمعیت یک دست شیعه استان، نقطه قوت در بحث اربعین امسال در ایلام انسجام گروهی و همدلی، همیاری و همکاری دولت و مردم است که وضعیت مطلوبی را در مدیریت اربعین در استان ترسیم کرده است.

معاون استاندار ایلام با اشاره به حذف روادید (ویزا) در ایام اربعین امسال یادآور شد: با توجه به حذف ویزا پیش بینی می‌شود امسال بیش از چهار میلیون نفر زائر از مرز بین المللی مهران تردد کنند که این مهم وجود کنسولگری عراق در ایلام را ضرورت می بخشد.

نوذری تاکید کرد: در صورت کمک طرف عراقی ایجاد مدرسه و درمانگاه برای اتباع عراقی صورت می پذیرد که این مهم می‌تواند در جهت تعاملات مثبت فرهنگی بین دو کشور مورد توجه قرار گیرد.

فراس مجید مدیرکل امور مهاجرین سفارت عراق در تهران نیز در این دیدار از مسئولان کشور و استان ایلام در جهت برقراری ارتباط مثبت فی مابین دو کشور و ایجاد تسهیلات لازم قدرانی کرد و گفت: در صدد هستیم با توجه به حجم بالای تردد بین دو کشور کنسولگری عراق در ایلام را دایر کنیم.

به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب باختری ایلام قرار دارد و مرز بین المللی مهران در ۱۱ کیلومتری آن از کانون های مهم تردد زائر به کشور عراق بشمار می رود.
روزانه به طور متوسط ۶ هزار زائر از این مرز رسمی به شهرهای مقدس کربلا و نجف در کشور عراق سفر می کنند ولی در ایام منتهی به اربعین بیش از سه میلیون زائر از این مرز برای سفر به عتبات عالیات تردد می کنند.

از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر از مرز رسمی مهران بسوی شهرهای مقدس کربلا و نجف در کشور عراق عزیمت کرده‌اند که این تعداد بسیار بیشتر مدت مشابه سال‌های گذشته است.

۳۰۳۲/‏۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =