کاروان‌های دانشجویی راهی مناطق غرب و شمال غرب می‌شوند

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه از پنجم مرداد اعزام کاروان‌های راهیان نور دانشجویی شمال غرب و غرب آغاز می‌شود، گفت: در این دوره ظرفیت‌های لازم برای اعزام ۱۰ هزار نفر فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانش و آموزش، «امیر وجدانی» روز یکشنبه در نشست خبری اردوی راهیان نور شمال غرب کشور با بیان اینکه اعزام‌ها پیشرفت خوبی داشته است، اظهار کرد: سال گذشته ۷۵ هزار دانشجو به مناطق جنوب و پنج هزار و ۸۰۰ نفر نیز به شمال غرب اعزام شده اند که این تعداد امسال به ۱۰ هزار نفر افزایش یافته است

وی ادامه داد: همه امکانات رفاهی، بهداشتی و اسکان برای دانشجویان فراهم شده است.
معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: سامانه حمل و نقل هم با رعایت تمامی استاندارهای راهنمایی و رانندگی آماده شده تا حادثه ای نداشته باشیم و همه اتوبوس‌ها استاندارد هستند.

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی در مورد شروع اردوهای شمال غرب و غرب کشور بیان داشت: هرساله اردوهای راهیان نور غرب و شمال غرب اوایل پاییز آغاز می شد که امسال به دلیل تقارن این ایام با ماه محرم این اردوها از اواسط مرداد ماه شروع می شود.
وجدانی با اشاره به هماهنگی هایی که با دانشگاه‌های آزاد اسلامی، دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه های دولتی، استان آذربایجان غربی و کرمانشاه و سپاه این دو استان برای برگزاری مناسب اردوهای راهیان نورغرب و شمال غرب صورت گرفته است، گفت: سفرهای راهیان نور غرب از پنجم مرداد ماه با هدف خودسازی دانشجویان آغاز می‌شود و تا ۳۰ مرداد ادامه دارد.

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: سامانه «راه نور» در سطح ملی برای ثبت نام دانشجویان علاقه مند به حضور در اردوهای راهیان نور راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه تمام اقدامات اردوهای راهیان نور را دانشجویان بر عهده دارند و برای راویت گری هم از رزمندگان بومی استفاده می شود، عنوان کرد: از سال آینده به دنبال گسترش اردوهای راهیان نور به دیگر مناطق کشور هستیم.

در پایان این نشست خبری از ۱۲ عنوان کتاب که در باره شهدای دانشجو نوشته شده بود، رونمایی شد./‏

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha