۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83404546
۰ نفر

برچسب‌ها

ارائه اظهارنامه در موعد مقرر شرط معافیت‌های مالیاتی است

بیرجند - ایرنا - شرط برخورداری از معافیت‌های مالیاتی و مشوق‌های پیش بینی شده در قانون، ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر است که برای سال جاری ۳۱ تیر اعلام شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: طبق قانون، ۳۱ تیر آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و شرکت‌ها است اما با وجود اینکه فقط ۲ روز تا پایان این مهلت قانونی باقی مانده هنوز یکهزار و ۵۰۰ مودی اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۷ را تسلیم نکرده‌اند.

مهدی نباتی شرط برخورداری از معافیت مالیاتی را ارائه اظهارنامه و دفاتر و اسناد لازم عنوان کرد و گفت: مهلت قانونی قابل تمدید نیست اما کارکنان ادارات مالیات سطح استان در ۲ روز باقی مانده تا ساعت ۱۹ آماده ارایه خدمت به مودیان مالیاتی هستند.

وی ادامه داد: برابر آمارهای سال گذشته، حدود ۲۱ درصد سهم درآمدهای مالیاتی استان از محل مالیات اشخاص حقوقی و بیش از ۲۴ درصد از محل مالیات حقوق کارکنان بخش دولتی و خصوصی تامین می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی استان و همچنین دغدغه این اداره کل در ارائه خدمات مطلوب به فعالان اقتصادی به ویژه در بخش اعطای مشوق‌ها و معافیت‌ها در چارچوب قوانین و مقررات، از اشخاص حقوقی و صاحبان شرکت‌های استان درخواست می شود در اسرع وقت نسبت به تکمیل و ارائه اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی خود از طریق سامانه www.tax.gov.ir اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه مودیان تکمیل اظهارنامه را به روزهای پایانی تیرماه موکول نکنند گفت: سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اشخاص حقوقی اظهارنامه عملکرد ۹۶ خود را در موعد مقرر تسلیم کردند.

۹۸۹۳*۳۰۲۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =