ایران برای مقابله با تحریم‌های حوزه بیوتکنولوژی برنامه ویژه دارد

کرج - ایرنا - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: برنامه خاصی برای مقابله با تحریم به خصوص در بحث بیوتکنولوژی داریم و به زودی عدد قابل توجهی از حمایت‌ها را بر حوزه داروها و واکسن‌های دام و طیور متمرکز می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز یکشنبه در حاشیه بازدید از یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه دارویی در گرمدره کرج افزود: یکی از کارهای بزرگی که در آینده نتایج آشکار می شود، حرکتی است که در زمینه شتاب دهنده‌های حوزه بیوتکنولوژی به وجود آمده است.

وی ادامه داد: در این حرکت جوانانی که در حوزه داروهای انسانی و حیوانی و واکسن‌های مربوطه دارای ایده هستند می‌توانند بعد از مدتی شرکت خود را داشته باشند و سرمایه‌گذار پیدا کرده و تولید کننده شوند.
معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: اکنون اکوسیستم مناسبی در این حوزه درست شده و اگرچه در بیوتکنولوژی قدرت اول منطقه هستیم و شرکت‌های فوق‌العاده‌ای داریم ولی امیدواریم که این حرکت جدید در حوزه دام و طیور بتواند وابستگی کشور را در داروها و واکسن‌های مربوطه را جبران کند.
ستاری با بیان اینکه بحث‌های مربوط به پروبیوتیک‌ها از برنامه‌های جدی است که از سال گذشته شروع شده افزود: نتایج آن به زودی مشخص می‌شود.
وی با اشاره به رونمایی از هشت محصول جدید دارویی در البرز گفت: حمایت ما در حوزه بیوتکنولوژی جدی است زیرا سالانه ۶۰۰ میلیون دلار واردات مواد موثره دارویی فقط در حوزه انسانی داریم و با پروژه‌هایی که در حال پیاده شدن است ۸۰ تا ۹۰ درصد آن را می‌توانیم تولید داخل کنیم.
۸۰۲۹/‏‬ ۶۱۵۵

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =