عملیات به‌ روز رسانی وضعیت ارتباطی روستاهای زنجان اجرا می‌شود

زنجان - ایرنا - طرح عملیات پایش ارتباطات روستایی با هدف شناسایی و به‌روزرسانی وضعیت ارتباطی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زنجان اجرا می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: با برگزاری نشست آموزشی و نحوه اجرای دستورالعمل پایش و جمع‌آوری اطلاعات روستایی، اجرای این طرح در استان آغاز شد.

وحید فرخی با بیان اینکه این طرح در ۷۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: این پایش میدانی با حضور تیم‌های متعدد متشکل از کارشناسان اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مخابرات منطقه و اداره ارتباطات زیرساخت استان در حال اجرا بوده و طی یک ماه باید تمام اطلاعات روستاها شناسایی و برای جمع‌بندی و تصمیم‌گیری در اختیار ستاد وزارت متبوع قرار گیرد.

وی افزود: این طرح با تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به طور همزمان در سطح کشور اجرا می‌شود که تیم‌های کارشناسی با تجهیزات تخصصی به روستاهای مشمول طرح اعزام و با بازدید و ارزیابی میدانی، اطلاعات لازم را جمع‌آوری می‌کنند.

فرخی ادامه داد: اطلاعات جمع‌آوری شده توسط تیم‌های کارشناسی در «سامانه دیار» ثبت و ملاک برنامه‌ریزی‌های توسعه ارتباطات روستایی برای کاهش شکاف دیجیتالی بین مناطق روستایی و شهری قرار می‌گیرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: جمع‌آوری اطلاعات برای شناسایی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات روستاهای استان باید به صورت دقیق انجام شود اطلاعات به‌دست‌آمده برای توسعه حوزه ICT و اقدامات آتی در روستاها کمک کند.

نشست آموزشی اجرای طرح پایش ارتباطات روستایی با حضور نمایندگان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، اداره کل تنظیم و مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب، اداره ارتباطات زیرساخت و مخابرات منطقه زنجان برگزار شد و اعضای گروه‌های اعزامی به روستاها به صورت تئوری و عملی با شیوه اجرای دستورالعمل این طرح آشنا شدند.

۹۵۵۶/‌۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =