۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۱
کد خبرنگار: 1065
کد خبر: 83404524
۰ نفر
سیل امسال اهمیت راه اندازی مرکز ایمنی فرودگاهی را اثبات کرد

تهران- ایرنا - مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: فرودگاه‌های کشور در سیل بهار امسال ( اواخر اسفند ) فعالیت پرحجمی داشتند، براین اساس اهمیت راه اندازی مرکز ایمنی و اضطراری آشکار شد.

«سیاوش امیرمکری» روز یکشنبه در حاشیه مراسم افتتاح مرکز عملیات ایمنی و اضطراری گفت: این مکان زمانی مرکز کنترل فضای کشور بود و بعد به سالن اجتماعات تغییر کاربری داد و در دوره مدیریت قبلی به مرکز مدیریت ایمنی تبدیل شد و امروز با تجهیز آن، توسط وزیر به بهره برداری رسید.
وی اضافه کرد: همزمان با بحران سیل امسال در کشور، عملکرد فرودگاه‌ها تحت تاثیر قرار گرفت که از جمله آنها فرودگاه گرگان بود، این مساله اهمیت راه اندازی مرکز ایمنی را آشکار ساخت.
امیرمکری افزود: این مرکز با هدف پیشگیری از سوانح و ارتقای ایمنی و تبدیل به واحد عملیات کنترل سوانح فرودگاهی راه اندازی شده است.
به گفته مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی، مرکز پایش ایمنی در شرایط معمولی و در زمان بحران، محل اجتماع اعضای ستاد بحران برای کنترل وضعیت فرودگاه‌های درگیر خواهد شد.
به گزارش ایرنا نرم افزاری که اطلاعات آن به این مرکز ارسال می شود، اکنون در جهان مورد استفاده قرار می گیرد و در ایران برخی شرکت های هواپیمایی اپلیکشین مربوط به این برنامه را روی هواپیماهای خود نصب کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =