۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۴
کد خبرنگار: 888
کد خبر: 83404516
۰ نفر

برچسب‌ها

چهارمین دوره مدارس تابستانی سلامت و دین در قم آغاز به کار کرد

قم- ایرنا- رئیس دانشکده سلامت و دین دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: مدارس تابستانی سلامت و دین با هدف آشنایی دانشجویان علوم پزشکی با مباحث مشترک میان این ۲ حوزه برای چهارمین سال متوالی در این استان آغاز به کار کرد.

اکرم حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مدارس تابستانی سلامت و دین از امروز ۳۰ تیرماه به مدت چهار روز با حضور دانشجویانی از حدود ۳۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: این مدرسه در قالب سه دوره با موضوعات سلامت معنوی، سلامت در احادیث و فقه سلامت ترتیب یافته و برگزاری این دوره در راستای ماموریت دانشگاه علوم پزشکی قم در زمینه توسعه مباحث و مطالعات میان رشته ای سلامت و دین است.

وی خاطرنشان کرد: از حدود پنج سال پیش دانشگاه علوم پزشکی قم ماموریت یافت تا با تعامل با حوزه های علوم اسلامی و مراکز علمی و پژوهشی موجود در شهر قم، پیوند میان ۲ حوزه دین و سلامت را تبیین کرده و زمینه بهره گیری حوزه سلامت از آموزه های دین مقدس اسلام را فراهم نماید.

حیدری خاطرنشان کرد: بسیاری از دانشجویان، استادان و پزشکان علاقه مند به پیوند علوم سلامت با مفاهیم و تعالیم دینی هستند که تحقق این امر مستلزم آشنایی آنها با چارچوب های علوم پزشکی از یک طرف و وجود روش شناسی علمی مورد اتفاق دانشمندان این ۲ حوزه است.

وی افزود: در این دوره ها تلاش می شود تا از دریچه دیگری و با بهره‌گیری از آموزه های اسلامی به مباحث پزشکی و دینی پرداخته شود.

/۲۰۸۵/ ۶۱۳۳/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =