۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۰
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83404515
۰ نفر

برچسب‌ها

فروشنده گوشت دام‌های بیمار به خدمت عمومی رایگان محکوم شد

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی شاهین‌دژ گفت: فردی که اقدام به خرید دام‌های بیمار و ذبح آنها در این شهرستان می‌کرد، پس از دستگیری به ارایه ۸۲۰ ساعت خدمت عمومی رایگان محکوم شد.

علی گردعلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر فعالیت فردی در خرید دام‌های بیمار از روستاییان شاهین‌دژ، اقدامات برای شناسایی این فرد آغاز شد.

وی ادامه داد: در بررسی‌ها مشخص شد که این فرد پس از خرید دام اقدام به ذبح غیربهداشتی کرده و گوشت‌ها را در بازار به فروش می‌رساند که بلافاصله از فعالیت این فرد متخلف جلوگیری و وی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی اظهار داشت: این فرد پس از دستگیری از طرف شعبه ۱۱۰ دادگاه کیفری این شهرستان به ارایه ۸۲۰ ساعت خدمت عمومی رایگان و ۲ روز حبس تعزیری محکوم شد.

رییس شبکه دامپزشکی شاهین‌دژ بیان کرد: حفاظت از حقوق شهروندی و ارتقای بهداشت عمومی از جمله وظایف شبکه دامپزشکی است که در این ارتباط با متخلفان برخورد قانونی می‌شود و مردم نیز برای شناسایی این افراد می‌توانند نقش بسیار موثری را با ارایه گزارش‌های تخلفات داشته باشند.

وی تاکید کرد: نظارت بهداشتی بر کشتار، استحصال و عرضه دام و طیور و همچنین نظارت بهداشتی بر مواد خام دامی از جمله وظایف حاکمیتی سازمان دامپزشکی کشور است.

جمعیت دامی شهرستان شاهین دژ در حدود هفت هزار راس دام سنگین و ۱۵۰ هزار راس دام سبک است بیشتر این دام ها به روش سنتی نگهداری می شوند.

شاهین دژ با ۹۲ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

۹۹۰۳/ ۳۰۲۰/‌۲۰۹۳

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha