ابلاغ ۲۵۸۰ فقره تسهیلات مسکن روستایی خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: تا کنون ۲ هزار و ۵۸۰ فقره تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی به بانک های این استان ابلاغ شده است.

علی روحانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سهم امسال استان از طرح ویژه مسکن روستایی، ساخت پنج هزار واحد مسکن است که تا کنون ۲ هزار و ۵۸۰ فقره از این تسهیلات ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه بانک مسکن، سپه، رفاه و تجارت ۱۰۰ درصد سهم خود از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی را ابلاغ کرده اند، افزود: سقف تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی ۴۰۰ میلیون ریال است.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به پرداخت تسهیلات بازسازی مسکن خسارت دیده از سیل اوایل امسال اشاره کرد و گفت: پرداخت ۶ هزار و ۴۵۰ فقره تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی برای این استان در هیات وزیران مصوب شده است که ۶ هزار و پنج واحد مربوط به واحدهای مسکونی روستایی و ۴۴۵ واحد مربوط به مناطق شهری است.

وی افزود: هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات بازسازی مناطق سیل زده استان ابلاغ شده است که هزار و ۴۰۰ فقره مربوط به بازسازی مناطق آسیب دیده روستایی و ۱۰۰ فقره مربوط به مناطق شهری است که تاکنون بیش از هزار و ۴۷۰ فقره تسهیلات به بانک معرفی شده و هزار و هفت مورد منجر به انعقاد قرارداد با بانک ها شده است.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن خراسان شمالی با بیان اینکه پرداخت چهار هزار و ۹۲۵ فقره تسهیلات معیشتی هم برای استان مصوب شده، افزود: تا کنون هزار فقره تسهیلات معیشتی به استان ابلاغ شده است.

روحانی افزود: به هر واحد روستایی که نیاز به بازسازی پیدا کرده، ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض تعلق می گیرد و برای بازسازی هر واحد شهری نیز ۵۰۰ میلیون ریال وام و ۱۲۰ میلیون ریال کمک بلاعوض داده می شود.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: حادثه دیدگان سیل، ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۱۵۰ میلیون ریال وام بانکی برای جبران خسارت های معیشتی دریافت می کنند.

بر اساس این گزارش، اکنون بیش از ۱۰۰ هزار خانوار در مناطق روستایی خراسان شمالی سکونت دارند که منزل بیش از نیمی از آنان مقاوم سازی شده است.

۷۱۸۵/۵۱۳۲ ‬

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =