اردوی راهیان نور جبهه مقاومت راه‌اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- رییس سازمان بسیج دانشجویی گفت: اردوی راهیان نور جبهه مقاومت به منظور آشنایی دانشجویان با رشادت های سربازان و رزمندگان جبهه مقاومت راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، محمد جوادنیک روش روز یکشنبه در نشست خبری راهیان نور شمال غرب کشور با بیان اینکه به دنبال گسترش اردوی راهیان نور هستیم، افزود: در سال های گذشته اردوی راهیان نور جنوب و شمال غرب گسترش خوبی پیدا کرده و ثمرات آن را بین دانشجویان می بینیم.
وی ادامه داد: علاوه بر مناطق داخلی، دانشجویان باید با رشادت های سربازان ورزمندگان جبهه مقاومت آشنا شوند و به همین منظور اردوی راهیان نور جبهه مقامت را راه اندازی می کنیم.

وی افزود: در این اردو دانشجویان از مناطق آزاد شده عراق، سوریه و لبنان بازدید می کنند.

نیک روش با اشاره به سابقه راه اندازی اردوهای راهیان نور گفت: اردوهای راهیان نور از اواسط دهه هفتاد به عنوان یکی از تاثیرگذارترین برنامه های فرهنگی در دانشگاه ها شروع شد و در ادامه فعالیت خود رشد کمی و کیفی پیدا کرد. در نتیجه این گسترش، اردوهای راهیان نور از مناطق جنوب کشور به مناطق غرب و شمال غرب هم تسری یافت.

وی با بیان اینکه رشادت های مردم شمال غرب و غرب کشور در دوران دفاع مقدس کمتر تبیین شده است، اظهار کرد: سازمان بسیج دانشجویی با درک این خلاء، در سال های گذشته بستر حضور دانشجویان در این مناطق را فراهم کرده است.

نیک روش از راهیان نور به عنوان نرم افزاری یاد کرد که با سازوکارمشخص به دنبال پاسخ دادن به نیازهای تمدنی جوانان است.

وی تصریح کرد: راهیان نور بهترین بستری است که می توان با آن ارزش های انقلاب اسلامی را به مردم و به خصوصاً نسل جوان منتقل کرد و این اقدام یکی از برجستگی های مهم آموزش عالی کشور است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه بهترین شرایط را برای بهره برداری حداکثری دانشجویان از این اردوی فرهنگی فراهم کرده ایم، خاظر نشان کرد: با هماهنگی که با دانشگاه ها و مسئولان استانی و همچنین مجموعه قرارگاه راهیان نور سپاه انجام شده همه امکانات برای بهره مندی دانشجویان از فضای معنوی این اردو فراهم است.

نیک روش در مورد آثار اردوهای راهیان نور دانشجویی هم بیان داشت: حضور دانشجویان در این مناطق منجر به گسترش گردشگری اسلامی با رویکرد داخلی می شود. همچنین این امر باعث توسعه روابط فرهنگی اقوام مختلف و انتقال این ارزش ها به نسل جوان می شود.

وی اردوهای راهیان نور را تعمیق دهنده سرمایه اجتماعی نظام دانست و گفت: اردوهای راهیان نور با انتقال ارزش ها و فرهنگ والای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باعث تثبیت سرمایه اجتماعی و پایگاه مردمی نظام جمهوری اسلامی می شود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در پایان سخنان خود به فعالیت تابستانی تشکل های دانشجویی پرداخت و با رد این تصور که در تابستان این فعالیت ها کاهش پیدا می کند، گفت: تابستان بهترین فرصت برای اجرای برنامه ها در حوزه دانشجویی با دو محور خود سازی و تلاش برای تاثیر گذاری دانشگاه در جامعه است؛ امری که مورد توجه سازمان بسیج دانشجویی قرار گرفته است و در تابستان دوره های مختلف سیاسی، تربیتی و فرهنگی را برای دانشجویان سراسر کشور اجرا می کند.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha