ترویج ازدواج آسان نیازمند اقدامات فرهنگی موثر است

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: ازدواج یک سنت حسنه است که با ازدواج آسان در شرایط فعلی جامعه ، می‌توان نقش بسزایی در ترغیب جوانان به انجام این سنت حسنه ایفا کرد و ترویج آن نیازمند اقدامات فرهنگی موثر است.

به گزارش ایرنا، مرضیه جلیل‌پور روز یکشنبه در نشست کمیته ازدواج این استان اظهار داشت: مشکلات جوانان در امر ازدواج تنها به دغدغه‌های مالی آنها مربوط نمی‌شود ، بلکه تحقیقات بیانگر آن است که یکی از دلایل مهم تاخیر ازدواج آنها، رواج برخی فرهنگ‌های غیرمنطقی است.

وی ادامه داد: جوانان بسیاری هستند که با وجود برخی مشکلات مالی، باز هم اقدام به ازدواج می‌کنند ولی با خواسته‌های غیرمنطقی خانواده‌ها روبه‌رو می‌شوند و این امر سبب بروز مشکلات بسیاری بین آنها می‎شود.

جلیل‌پور تصریح کرد: برخی از جوانان به دلیل همین توقعات اشتباه خانواده‌ها و برگزاری تشریفات و چشم و هم‌چشمی، دیگر میل و انگیزه‌ای برای ازدواج ندارند که این موانع باید از پیش روی جوانان برداشته شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با تاکید بر فرهنگسازی بیش از پیش ازدواج آسان در استان، خاطر نشان کرد: دستگاه‌های متولی فرهنگی می‌توانند نقش بسزایی در فرهنگسازی ازدواج آسان و ترویج آن بین خانواده‌ها داشته باشند، که نقش رسانه‌ها و صدا و سیما در تغییر نگرش خانواده‌ها برای آسان گرفتن این امر حسنه می‌تواند موثر و پررنگ باشد.

در این نشست در خصوص برنامه‌های فرهنگی ویژه دستگاه‌های مربوطه در هفته ازدواج مباحثی مطرح و مقرر شد دستگاه‌ها، پیشنهادات قابل اجرای خود را برای ترویج فرهنگ ازدواج آسان به دبیرخانه کمیته ازدواج ارائه کنند.

برنامه‌های هفته ازدواج امسال از ۱۲ تا ۱۸ مرداد همزمان با پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) برگزار می‌شود.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =