۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۶
کد خبرنگار: 952
کد خبر: 83404478
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۳۵۰ هکتار در ری زیر کشت ذرت علوفه ای رفت

شهرری - ایرنا - رییس اداره جهاد کشاورزی ری گفت: هشت هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان پس از برداست گندم و جوی بهاره زیر کشت ذرت علوفه ای رفت.

محمد عباسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال کشاورزان شهرستان ری ۷۰ هزار تن گندم و ۴۰ هزار تن جو برداشت کردند و این مزارع پس از آن به کشت ذرت علوفه ای اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: امسال پیش بینی می شود در هر هکتار ۵۲ تن و در مجموع ۴۵۰ هزار تن ذرت علوفه ای برداشت شود.

رییس اداره جهاد کشاورزی ری با اشاره به اینکه این شهر رتبه اول تولید ذرت علوفه ای را در استان تهران دارد، عنوان کرد: این محصول توسط دامداری ها خریداری شده و در سیلوهای مخصوص برای مصرف پاییز و زمستان فشرده و جمع آوری می شود.

وی ادامه داد: کشاورزان شهرستان ری رتبه اول تولید گندم و رتبه دوم تولید جو در استان تهران را به خود اختصاص داده اند که دولت ۶۵ هزار تن از گندم آنان را خرید تضمینی کرده و جو نیز توسط دامدارن خریداری می شود.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با دارا بودن ۲۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می کند، این شهرستان دارای رتبه اول در تولید گندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دو را در تولید جو و تخم مرغ در استان است.

۳۲۱۸/‏۶۰۰۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =