اورژانس ۱۱۵ در جان باختن شهروند گنبدی مقصر نیست

گرگان - ایرنا - سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان در پاسخ به ادعای خانواده یک بیمار فوت شده اهل گنبد گفت که جان باختن این شهروند ارتباطی با مسائل ذکر شده از جمله کم کاری یا اعزام نکردن آمبولانس ندارد.

علیرضا کمال غریبی امروز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وظیفه ذاتی، انسانی و اداری همکاران اورژانس خدمت رسانی به مردم است و هرگونه ادعایی مبنی بر جواب منفی و سربالا به تماس‌های تلفنی از اساس تکذیب می‌شود.

به گزارش ایرنا یک شهروند اهل گنبد در تماس با ایرنا مرکز گلستان مدعی شد برادر بیمارش به دلیل عملکرد غیرمسوولانه مرکز فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ جان باخته است.

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های دانشگاه علوم پزشکی گلستان در این ارتباط گفت: به علت مزاحمت‌های زیاد برای شماره ۱۱۵ ممکن است از برخی حوادث مهم غفلت شود به همین دلیل از تماس گیرنده می‌خواهیم تا ابتدا شرایط بیمار را تشریح و سپس آمبولانس به محل اعزام شود.

کمال غریبی افزود: محلی که فرد جان باخته در آنجا نقش بر زمین شده از نقاط ناامن و ناسالم بوده و اساساً از مراکز پرخطر (معتادان) محسوب می‌شود بنابراین ابتدا می‌بایست پلیس ۱۱۰ بر بالین بیمار حاضر و با اعلام آنان اقدام به اعزام آمبولانس می‌شد.

وی یادآور شد: در موارد اینچنینی نیروی انتظامی، بهزیستی و اورژانس در کنار همدیگر مسائل پیش آمده را مدیریت می‌کنند.

در همین پیوند "حسین چ" شهروند گنبدی در تماس با ایرنا و سپس ارسال نمابر عنوان کرده که برادرش شامگاه دوشنبه هفته گذشته ۲۴ تیر به علت نامساعد بودن حالش نقش بر زمین شده و با وجود تماس یکی از کسبه محل با ۱۱۵ و تقاضای اعزام آمبولانس؛ این درخواست عملیاتی نشد.

این شهروند مدعی شده: متصدی کشیک وقت ۱۱۵ با بکار بردن جملات نامناسب و غیرمسوولانه گفته اورژانس در این رابطه وظیفه‌ای ندارد و با این اظهار که تلفن کننده مزاحم است ارتباط را قطع می‌کند به همین سبب کسبه محل با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس برقرار کرده و از آنها کمک می‌خواهند که آن هم بی پاسخ ماند.

وی گفت: ادعای مرکز فوریت‌های پزشکی مبنی بر حضور برادر بیمارم در منطقه پرخطر اجتماعی صحت ندارد و طرح این موضوع از سوی مسؤول مربوطه برای فرار از مسؤولیت و پاسخگو نبودن در قبال وظیفه ذاتی دستگاه متبوعش بوده است.

وی مدعی شد: بی توجهی مرکز فوریت‌های پزشکی و پلیس ۱۱۰ و گشت انتظامی باعث مرگ برادرم و ماندن جنازه روی زمین شده و نتیجتاً با کمک مردم و آمبولانس خصوصی جسد به بیمارستان و در نهایت سردخانه منتقل می‌شود.

تلاش خبرنگار ایرنا برای شنیدن نظر نیروی انتظامی تا لحظه انتشار این گزارش بی نتیجه ماند که در صورت پاسخگویی متعاقباً منتشر می‌شود.

گلستان نزدیک به ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد و شهرستان گنبد در شرق این استان واقع است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =