افزایش استرس مادران باردار و تولد زودرس نوزادان پیامد اقدامات ضد مهاجرتی ترامپ است

تهران-ایرنا- تازه ترین نتایج یک مرکز تحقیقات پزشکی در آمریکا نشان می‌دهد که در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» به واسطه سیاست های ضد مهاجرتی دولت او در جامعه آمریکایی و استرس های وارده بر زنان باردار لاتین تبار آمار زایمان‌های پیش از موعد و تولد نوزادان نارس در این کشور در فاصله زمانی نوامبر ۲۰۱۶ تا ژوئیه ۲۰۱۷ افزایش چشمگیری داشته است.

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که انتخاب «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ با افزایش زایمان‌های پیش از موعد زنان در سراسر آمریکا در فاصله زمانی میان نوامبر ۲۰۱۶ و ژوئیه ۲۰۱۷ ارتباط داشته است.

به گزارش پایگاه اینترنتی تک تایم، محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه جانز هاپکینز در این مطالعه که ۱۹ ژوئیه (28تیر) در مجله پزشکی JAMA Network Open منتشر شده است داده‌های بیش از ۳۳ میلیون تولد زنده نوزاد را در آمریکا تجزیه و تحلیل کردند.

محققان برای این بررسی از بانک داده مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا استفاده کردند.

آنها متوجه شدند که ۹ ماه بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، شمار تولدهای پیش از موعد نوزادان در میان زنان لاتین دو هزار و ۳۳۷ مورد بیشتر از الگوهای مورد انتظار در تولدهای پیش از موعد در سال قبل از این انتخابات بود.

محققان در این مطالعه ابتدا تعداد تولدهای پیش از موعد نوزادان زنان لاتین را در دولت قبلی آمریکا در فاصله زمانی ژانویه ۲۰۰۹ تا اکتبر ۲۰۱۶ بررسی کردند. محققان از آن داده‌ها برای ارزیابی تولدهای مورد انتظار پیش از موعد در فاصله زمانی ۹ ماه پس از انتخاب ترامپ استفاده کردند.

آنها بعد از مقایسه شمار واقعی تولدهای پیش از موعد در این بازه زمانی با شماری که انتظار می‌رفت، متوجه شدند که شمار تولدهای پیش از موعد در میان نوزادان پسر یکهزار و ۳۴۲ مورد بیشتر از شمار مورد انتظار ۳۶ هزار و ۸۲۸ مورد بود و شمار تولدهای پیش از موعد در میان نوزادان دختر ۹۹۵ مورد بیشتر از ۳۰ هزار و ۶۸۷ تولد پیش از موعد مورد انتظار بود. این افزایش در شمار واقعی تولدهای پیش از موعد میان ۳.۲ درصد و ۳.۶ درصد بیشتر از پیش‌ بینی‌ها از داده‌های پیش از انتخابات است.

سیاست‌های مهاجرت ترامپ و استرس مادران

این تحقیق همچنین نشان داد که افزایش زایمان‌های پیش از موعد در فاصله‌های زمانی میان فوریه تا ژوئیه ۲۰۱۷ به بالاترین میزان خود رسید؛ این موضوع نشان می‌دهد نوزدانی که در این دوره انتخابات جنین شان تشکیل شد و یا در سه ماهه دوم بارداری قرار داشتند به طور خاص در معرض استرس مادر قرار داشتند. این مطالعه نشان داد که تولدهای پیش از موعد در این دوره به طور خاص با استرس مادران ارتباط داشته است.

مطالعات قبلی نیز نشان می‌دهند که اقدامات و سیاست های ضد مهاجرتی دولت ترامپ، زنان مهاجر را تحت استرس قرار می‌دهد و باعث می‌شود که آنها کمتر از مراقبت‌های بارداری استفاده کنند. لاتین تبارها به طور مستقیم از طریق سیاست‌های سختگیرانه‌ای که مهاجران غیرقانونی را در بر می‌گیرد تهدید نمی‌شوند اما ممکن است خانواده و یا دوستانی داشته باشند که با این سیاست ها تهدید شوند.

محققان خاطر نشان کردند که انتخابات ۲۰۱۶ و پس از آن وعده‌های انتخاباتی مبنی بر اخراج گسترده مهاجران و لغو سیاست‌هایی مانند «داکا» (برنامه حمایت از کودکان مهاجر بدون مدارک هویتی و مهاجرتی) تاثیر منفی بر سلامت لاتین تبارها و نوزادان آنها داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =