بازتاب تبعات الکترونیکی شدن عوارض آزادراه ها در نشریات قزوین

قزوین - ایرنا - روز شنبه این هفته خبرهای مختلفی بر خروجی پایگاه های خبری و نشریات استان قزوین قرار گرفت که تجمع کارکنان ایستگاه های عوارضی آزاد راه های قزوین مقابل استانداری به خاطر تغییر قرارداد و نگرانی از بیکار شدن ناشی از الکترونیکی شدن این ایستگاه ها خبر مشترک آنها بود.

از جمله رسانه هایی که به این خبر پرداختند پایگاه خبری شاخص بود که گفت و گویی با برخی از این افراد که دیروز شنبه در مقابل استانداری تجمع کردند داشته است.
یکی از کارکنان به خبرنگار شاخص گفته بود این شرکت ۱۳۵ پرسنل دارد که سال ها پیش زیر نظر شرکت ملی آزاد راه ها فعالیت می کرد.
وی افزود: پس از چند مدت شرکت ملی آزادراه ها تمام پرسنل را با همان حق و حقوق به شرکت راه و ترابری تحویل داد اما بعد از الکترونیکی شدن عوارضی ها از ۲۸ اسفند ماه، تمام پرسنل بیکار شدند.
این کارمند با اشاره به اینکه قرارداد ما با این شرکت تا ۳۱ مردادماه ادامه دارد، اظهار کرد اکنون شرکت راه و ترابری هم تصمیم دارد پرسنل را با هر سابقه ای بدون در نظر گرفتن سنوات تحویل یک شرکت پیمانکاری دهد.
وی خاطرنشان کرد: برخی کارگران در سال های آخر خدمت به سر می برند و تا سه ماه دیگر بازنشسته می شوند که باید پرسید تکلیف آنها چه می شود؟ و تصمیمی که گرفته شده امنیت شغلی ما را به مخاطره می اندازد و قرارداد آن مشخص نیست چرا که ممکن است پیمانکار بعد از سه ماه با ما قرارداد نبندد.

معرفی یک رشته ورزشی جدید این هفته در یکی از پایگاه های خبری قزوین جلب توجه کرد.

پایگاه خبری صبح قزوین در روز شنبه گزارشی از رشته ورزشی برای تونیک منتشر و آن را به عنوان ابداع ایرانی ها معرفی کرده است.
صبح قزوین نوشته است ورزش برای تونیک روشی است که با الهام از کدگذاری بین المللی حروف الفبا طراحی شده است. این ورزش اجرای تمرین های همزمان کلیه ورزشکاران در سنین مختلف با شرایط جسمانی متفاوت را امکان پذیر می سازد و هر فردی می تواند برای تونیک را با انتخاب و سلیقه شخصی خود اجرا نماید.
در اوایل دهه ۱۳۸۰ یاسمن موئدی یک ایرانی فعال در امور اجتماعی فرهنگی نیکوکاری ورزشی با ترکیب قوانین کدگذاری حروف الفبا با اجرای تمرینات ورزشی، برای تونیک را ابداع کرد.
وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی در سال ۱۳۹۱ این ورزش را به رسمیت شناخت و در سال ۱۳۹۲ انجمن برای تونیک زیر مجموعه فدراسیون ورزشهای همگانی فعایلت خود را آغاز کرده است.
غرق شدن جوان ۲۲ ساله درسد زیاران آبیک نیز از دیگر خبرهایی بود که بر روی خروجی خبرگزاری ها و پایگاه های خبری منتشر شد.
سرهنگ مجید حسنوند فرمانده انتظامی آبیک در تشریح این خبر به تابناک گفت: بعد از ظهر جمعه ۲۸ تیر ماه مقارن ساعت ۱۹:۴۰ گزارشی از وقوع یک مورد غرق شدگی در رودخانه سد "زیاران" به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ اعلام شد و بلافاصله تیم های امدادی و انتظامی به محل اعزام شدند.
وی افزود: در بررسی صورت گرفته مشخص شد، ۲ دوست که برای تفریح به کنار رودخانه رفته بودند هنگام روشن کردن آتش ناگهان یکی از آنان به داخل رودخانه می افتد.

روزنامه ولایت نیز به رسم انتشار هر روزه نوسانات قیمت طلا صبح امروز از تداوم سیر نزولی قیمت ها خبر داده است.

این نشریه نوشته است از حدود دو هفته پیش سیر نزولی قیمت‌ها در بازار ارز و طلا آغاز شده و همچنان نیز تا روز گذشته ادامه داشت.

به گزارش خبرنگار ولایت، هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار قزوین روز شنبه ۳۸۷ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رسید.

به طبع کاهش قیمت طلا در بازار، قیمت انواع سکه نیز در بازار سیر نزولی داشت؛ به طوری که ربع سکه با قیمت یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان، نیم سکه با قیمت دو میلیون و ۱۶۵ هزار تومان و سکه تمام نیز با قیمت سه میلیون و ۹۲۵ هزار تومان به فروش رسید.

ولایت همچنین نوشته است هر دلار آمریکا روز گذشته در بازار با قیمت ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان و یورو نیز ۱۳ هزار تومان معامله شد.
۷۳۸۸*۳۰۱۳