۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۰
کد خبرنگار: 945
کد خبر: 83404432
۱ نفر

برچسب‌ها

۶۱ هزار تن گندم از کشاورزان آذربایجان‌شرقی خریداری شد

تبریز- ایرنا- مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۸ با اشاره به اینکه خرید گندم از کشاورزان در بیش از ۸۵ مرکز خرید با مشارکت سیلوهای دولتی، خصوصی، کارخانه های آردسازی و تعاون روستایی در استان آذربایجان‌شرقی انجام می شود، گفت: تاکنون حدود ۶۱ هزارتن گندم به ارزش ۱,۰۳۴ میلیارد ریال خریداری شده است.

به گزارش ایرنا، اسفندیار ابوالحسن زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: ۳۳۸ میلیارد ریال از بهای گندم خریداری شده به کشاورزان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت خرید هر کیلوگرم گندم معمولی درسال جاری ۱,۷۰۰ تومان است، گفت: انتظار گندم کاران برای افزایش بهای خرید تضمینی گندم در سال جاری بی مورد است زیرا بخش مهمی از گندم تولید امسال در کشور خریدار و بهای آن پرداخت شده است.

ابوالحسن زاده در مورد خرید دانه های روغنی از کشاورزان هم گفت: خرید دانه روغنی کلزا نیز در ۸ مرکز تعاون روستایی در نقاط مختلف استان انجام می شودو بر این اساس تاکنون چهار هزار و ۵۰۰ تن کلزا به ارزش ۱۴۹ میلیارد ریال خریداری شده و از بابت آن مبلغ ۸۹ میلیارد ریال به کشاورزان پرداخت شده است.

وی در خصوص صادرات و واردات گندم از خارج از استان گفت: جهت اختلاط گندم و افزایش کیفیت آرد، برنامه حمل گندم کیفی به مقدار ۶۰ هزار تن به داخل استان و مقدار یکصد هزار تن به خارج از استان انجام شده است.

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۸، اظهار کرد: به منظور تنظیم بازار کالاهای اساسی و تامین نیاز استان، در سالجاری سه هزار و ۵۲۵ تن برنج و مقدار ۴۰ هزار تن شکر در استان توزیع شده است.

وی ظرفیت ذخیره سازی سیلوهای استان را بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: در حال حاضر موجودی گندم استان ۱۲۵ هزار تن می باشد که پیش بینی می شود با خرید تضمینی سالجاری این رقم به ۵۰۰ هزار تن برسد.

ابوالحسن زاده در ادامه افزود: میزان ذخیره شکر استان حدود ۶۰۰ تن و برنج حدود سه هزار و ۹۰۰ تن می باشد.

عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۸، عنوان کرد: به منظور تثبیت قیمت آرد و نان، در حال حاضر ماهانه حدود ۲۹ هزار تن گندم به نرخ ۶ هزار و ۶۵۰ ریالی و حدود ۱۰ هزار تن گندم ۹ هزار ریالی و همچنین گندم مورد نیاز واحدهای صنفی و صنعتی بر حسب درخواست واحدهای مذکور با نرخ هیجده هزار و ۵۰۰ ریال تحویل می شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۸، ادامه داد: ماهانه حدود ۲۴ هزار تن آرد یارانه ای و حدود هشت هزار تن آرد نیمه یارانه ای به واحدهای نانوایی تخصیص و توزیع می شود.

ابوالحسن زاده با اشاره به توزیع برنج و کالاهای اساسی برای تنظیم بازار در سطح آذربایجان شرقی گفت: در سالجاری به منظور تنظیم نرخ بازار مقدار چهل هزار تن شکر و سه هزار و ۵۲۵ تن برنج توزیع شده است.

وی در پایان کنترل و نظارت واحدهای نانوایی با هماهنگی کارگروه استانی آرد و نان، کنترل تولید آرد و مصرف گندم کارخانجات آردسازی و کنترل توزیع کالاهای اساسی در ایام خاص به منظور تنظیم بازار کالاهای اساسی را از مهم ترین اقدامات کنترلی و نظارتی کالاهای استراتژیک عنوان کرد.

۳۰۷۱/ ۳۰۹۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =