۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۱
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 83404427
۰ نفر
۱۸۰۰ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ملی در دماوند تخریب شد

تهران – ایرنا – دادستان شهرستان دماوند از تخریب ۱۸۰۰ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی و رفع تصرف از اراضی ملی، حریم رودخانه و … به مساحت حدود ۴۵۰ هکتار در مناطق مختلف شهری و روستایی شهرستان دماوند از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

حسن ابراهیمی بسابی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: همچنین در راستای صیانت از اراضی ملی با همکاری راه و شهرسازی شهرستان و استان و دیگر نهادها همچون فرمانداری، شهرداری و جهاد کشاورزی حدود ۱۰ هکتار از اراضی دولت را طی روزهای اخیر آزادسازی شد.

وی با بیان اینکه این اقدام در محدوده انتهای خیابان سپاه در منطقه شهرک الهیه صورت گرفت، تصریح کرد: این میزان تخریب بیش از ۸۰ مورد و عمده آن در قالب فنس کشی، دیوار کشی و تصرفات بوده است.

ابراهیمی بسابی خاطر نشان کرد: بازدید از مناطق مختلف به صورت مستمر در دستور کار قرار دارد و در برخورد با متخلفان هیچ گونه ملاحظه‌ای صورت نخواهد گرفت.

این مقام مسئول در خصوص سوال ایرنا مبنی بر خبر فرمانده یگان حفاظت وزارت راه و شهرسازی در خصوص قلع و قمع بیش از ۸۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز و ویلاهای میلیاردی در حاشیه پایتخت نیز افزود: این موضوع را تایید نمی کنیم و در شهرستان دماوند چنین اقدامی صورت نگرفته است و عمده تخریب ها در شهرستان در حد تغییر کاربری و دیوارکشی است.

تهرا م/۷۲۴۶//‌۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =