پیش بینی سیلابی شدن موقتی رودخانه های فصلی در هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- هواشناسی هرمزگان اعلام کرد تا روز چهارشنبه هفته جاری در ساعت بعد از ظهر در ارتفاعات استان رشد ابر، رگبار باران و رعد و برق، افزایش لحظه ای سرعت باد با احتمال سیلابی شدن موقتی رودخانه های فصلی پیش بینی می‌شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: در این مدت توصیه می شود از قرار گرفتن در محدوده مناطق مرتفع و کوهستانی استان خودداری شود.

مرضیه سی سی پور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین در این مدت بروز گرد و غبار در سواحل تنگه‌هرمز و جزایر قشم، هرمز، هنگام و لارک دور از انتظار نیست.

وی یادآورشد: باتوجه به جریانات شرقی تا روز چهارشنبه بر روی دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس افزایش سرعت بادهای شرقی پیش بینی می شود که سبب مواج شدن آبهای این مناطق بویژه در ساعت صبح تا ظهر می شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی از رفت و آمد در این مناطق خودداری کنند و رفت و آمد سایر شناورها بویژه در محدوده شرق تنگه هرمز و جنوب آن نیز با احتیاط صورت پذیرد. 

سی سی پور افزود: پایان هفته جاری از میزان سرعت باد در استان هرمزگان کاسته می شود و شرایط دریا برای رفت و آمدهای دریایی مساعد می شود.

وی ادامه داد: از نظر دمایی نیز نوسانات دمایی در هرمزگان امروز یکشنبه نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نخواهد داشت. 

۷۱۹۵/۶۰۴۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =