۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۴
کد خبرنگار: 2158
کد خبر: 83404392
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکز تولید و پرورش کبک در بروجرد افتتاح شد

بروجرد - ایرنا - مرکز تولید و پرورش کبک به منظور توسعه مشاغل خانگی و در راستای اشتغال مناطق سیل زده در روستای قائد طاهر بروجرد افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، نماینده اقتصادی آستان قدس رضوی بعنوان مسئول طراحی کسب و کارهای اشتغالزایی مناطق سیل زده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: به عنوان اولین ماموریت در راستای ایجاد اشتغال در مناطق سیل زده لرستان به منظور اجرای طرح های اشتغالزا انتخاب شده است.

محمد ابراهیم قارزی بیان کرد: این اقدامات به منظور ایجاد اشتغال در مناطق سیل زده کشور و با همکاری آستان قدس رضوی انجام می شود که بخش های مختلفی اعم از آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و امور دام و کمیته امداد می توانند با ایده گرفتن از اینگونه اقدامات هر کدام در مجموعه خود مشابه آن را در لرستان انجام دهند.

مسئول طراحی کسب و کارهای اشتغالزایی مناطق سیل زده یادآور شد: از جمله دستگاه هایی که در افتتاح این طرح حضور دارند نمایندگانی از آموزش و پرورش و کمیته امداد استان لرستان است که با هدف ایجاد طرح های مشابهی با کمک آستان قدس به منظور کمک به کودکان بی بضاعت می توانند نمونه آن را انجام دهند.

امین اله گودرزی مجری طرح پرورش کبک بروجرد اضافه کرد: تا کنون ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار برای خرید دستگاه جوجه کشی دراین مرکز هزینه شده، که از ظرفیت ایجاد اشتغال برای چهار نفر برخوردار است.

وی ادامه داد: در این طرح جوجه ها به مدت یک ماه در این مرکز نگهداری می شوند بعد از یک ماه در اختیار نهادهای حمایتی اعم از کمیته امداد و بهزیستی به منظور کمک به ایجاد اشتغال در افراد بی بضاعت قرار داده می شود.

مجری این کار در بروجرد یادآور شد: بعد از اینکه جوجه ها با سن بالاتر از یک ماه به منظور توانمند سازی و اشتغال در افراد بی بضاعت تحت پوشش از سوی نهادهای حمایتی در اختیار افراد قرار گرفته شد در مرحله بعدی برای فروش با آنها همکاری لازم صورت می گیرد.

گودرزی یادآور شد: آستان قدس دراجرای این طرح ها مشارکت دارد و در خصوص استفاده از دستگاه های تخصصی، آموزش های لازم را ارائه می دهند.

۱۹۲۰/‌‬ ۷۱۹۰/‌۷۲۷۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =