۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۵
کد خبرنگار: 2291
کد خبر: 83404389
۰ نفر
علت اولیه آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد تغییر کاربری است

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: اماکن و ساختمانهایی همچون گنبد حسن‌آباد به علت تغییر کاربری و نوع فعالیت صنفی خطرپذیری بالایی در برابر حریق دارند و علت اولیه حادثه میدان حسن آباد همین موضوع بود.

ه گزارش ایرنا، زهرا صدراعظم نوری روز یکشنبه در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه علنی شورا افزود: وقوع حادثه آتش سوزی در انبار بزرگ ابزار و یراق آلات واقع در میدان حسن آباد در روز چهارشنبه هفته گذشته به علت بی توجهی به ضوابط و مقررات ایمنی در دوره بهره برداری رخ داد اما آتش نشانان با تلاش خود مانع گسترش و سرایت آتش شدند و این موضوع جای تشکر دارد.

وی با بیان اینکه با توجه به آمار و اطلاعات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در سال گذشته سازمان حدود ۷۳۶ مورد عملیات اطفا حریق در اماکن تجاری کسبی و انبارها را داشته، گفت: این رقم ۱۲ درصد از کل حریق‌های ساختمانی و اماکن است.
این عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در خصوص لزوم استفاده از ظرفیت‌های موجود در قوانین فرادستی برای ساماندهی سازوکار نظارت بر ایمنی آن دسته از ساختمان‌هایی که تصرف کسبی تجاری، کارگاهی، صنعتی و یا انبار دارند بار دیگر تاکید می‌کنم و لازم است سازوکار مشترکی بین اتحادیه اصناف و سازمان آتش نشانی شهرداری تهران برای منوط نمودن صدور یا تمدید جواز صنفی به دارا بودن تاییدیه ایمنی ساختمان در برابر حریق به تناسب نوع فعالیت صنفی ایجاد شود.
رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران با تاکید بر ضرورت حفظ ایمنی در آثار تاریخی گفت: از سوی دیگر نظر به اینکه آثار تاریخی به جا مانده از گذشته در پایتخت، هویت شهر محسوب می‌شوند و شهروندان با آن‌ها احساس تعلق خاطر به تهران پیدا می‌کنند، حفاظت از آثار تاریخی در مقابل حریق و هر نوع آسیب وخطر ضروری است.
نوری خاطرنشان کرد: همچنین بر ضرورت اهتمام ویژه تمام نهادهای درگیر در ایمن‌سازی آثار فرهنگی و تاریخی به ویژه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حفظ و ایجاد ایمنی در آن‌ها تاکید می‌کنم.
تهرام / ۹۳۴۳/‌/‌۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =