۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83404388
۰ نفر

برچسب‌ها

بافت‌های فرسوده در مناطق مختلف استان اردبیل احیا می‌شوند

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در راستای اجرای طرح احیای بافت‌های فرسوده شهری و توانمندسازی ساکنان این مناطق ،در ۲ سال اخیر ۲ هزار و ۲۰۰ پروانه ساختمانی در بافت‌های فرسوده این استان صادر شد.

به گزارش ایرنا، محبوب حیدری روز یکشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری خلخال افزود: سیاست وزارت راه و شهرسازی اعطای تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای ساخت سه هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی جدید در بافت‌های فرسوده استان است و تاکنون موفق به دستیابی به بخشی از اهداف این سیاست در مناطق مختلف شدیم.

وی گفت: سال گذشته هزار و ۳۰۰ نفر و امسال نیز حدود ۷۰۰ نفر از تسهیلات بانکی ستاد بازآفرینی پایدار شهری در بافت‌های فرسوده استان استفاده کردند و مجموع پروانه‌های صادره شده در این بخش به ۲ هزار و ۲۰۰ پروانه رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به بسته شدن پرونده استان در بحث مسکن مشارکتی در اسفند ماه ۹۷ مراتب بصورت مکتوب به سازمان ملی زمین و مسکن برای آمادگی جهت ساخت ۶۰۰ واحد مسکن مشارکتی اعلام و از این تعداد ۲۰۰ واحد در قالب مسکن امید و مربوط به بافت‌های فرسوده است.

حیدری افزود: انتظار داریم سازمان ملی زمین و مسکن هر چه زودتر مجوز این واحدها را صادر و فراخوان ساخت را اعلام کند تا در کنار تعیین تکلیف واحدها، سیاست وزارتخانه در بحث احداث مسکن امید در استان اردبیل تداوم یابد.

وی در خصوص طرح اقدام ملی ساخت و عرضه مسکن جدید نیز گفت: نقشه و مشخصات پروژه بر عهده اداره کل راه و شهرسازی استان بوده و این کار با همکاری شهرداری انجام و پروانه ساخت صادر شده است.

او با بیان اینکه اعتبارات اجرای طرح‌های بازآفرینی پایدار شهری در شهرستان‌های مختلف استان بر اساس شاخص جمعیت و سایر ملاک‌های در نظر گرفته شده از سوی مرکز کشور تامین می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر ۲ شهرستان اردبیل و مشگین‌شهر از این اعتبار بهره‌مند و طرح توانمندسازی ساکنان محلات کم برخوردار شهری در این شهرستان‌ها در حال اجرا است.

خلخال دارای هشت هکتار بافت فرسوده شهری است، ساکنان این مناطق برای ساخت بنا در بافت‌های فرسوده می‌توانند از تسهیلات بانکی احیای بافت‌های فرسوده استفاده کنند.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =