آبرسانی سیار به برخی از مناطق عشایری چهارمحال و بختیاری از سرگرفته شد

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و عمران اداره کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: با وجود بارش های مساعد، با افزایش دما و کاهش آب های سطحی در مراتع ، عملیات آبرسانی سیار به برخی مناطق عشایری این استان از سر گرفته شد.

یدالله چراغپور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اکنون برخی از مناطق عشایری از جمله " دیناران" شهرستان اردل و 'میلاس ' لردگان و مراتع بروجن و کیار ، روزانه ۷۰۰هزار لیتر آب شرب  با ۲۹ دستگاه کامیون تانکردار بخش خصوصی و دولتی آبرسانی می شود. 
وی، با اشاره به مطلوب شدن مراتع مناطق ییلاقی استان در فصل بهار و تابستان سال جاری تصریح کرد : با توجه به مناسب شدن وضعیت بارندگی امسال، پوشش گیاهی و  تامین علوفه دام عشایر مشکلی وجود ندارد. 
معاون توسعه و عمران اداره کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری ، از اختصاص ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی از محل صندوق توسعه ملی برای تامین خواک دام عشایر و حمایت از تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز در سال جاری این استان خبر داد و گفت: این میزان اعتبار در قالب تسهیلات به عشایر دارای شرایط متقاضی پرداخت می شود.

چراغپور ، با اشاره به  ذخیره سازی بیش از ۵ هزار تن محصول جو برای تامین خوراک دام عشایر استاندر سه ماهه نخست امسال تاکید کرد: با تمهیدات اندیشیده شده تا پایان زمان برداشت محصولات زراعی بیش از ۵ هزارتن محصول جو دیگر نیز برای تامین خوراک دام عشایر تامین و ذخیره سازی خواهد شد.  

وی، حمایت غیر مستقیم افزایش کیفی و کمی تولید گوشت قرمز و فراورده های لبنی در بین عشایر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی را از عمده وظایف دولت عنوان کرد. 
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری و یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک است که دومین استان عشایرنشین کشور به حساب می آید. 

۶۱۹۹/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =